top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Україна в 2023 році планує залучити до держбюджету $37,9 млрд

На усунення наслідків війни, згідно з проєктом держбюджету, буде залучено $13,6 млрд

Уряд України в 2023 році планує залучити $37,9 млрд на фінансування дефіциту держбюджету та $13,6 млрд на усунення наслідків війни. Про це йдеться в презентації проєкту держбюджету-2023 повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Найбільший внесок у фінансування бюджету України очікується від США через USAID – $18 млрд для покриття дефіциту держбюджету та $6,5 млрд на відновлення країни. Передбачається, що допомога буде щомісячною: бюджету – $1,5 млрд, а на відновлення – $0,4-0,6 млрд.

Одним з найважливіших джерел фінансування буде також МВФ. Очікується, що у 2023 році від фонду надійде $15 млрд. Кошти будуть розподілені таким чином:

  • по $2 млрд у січні, лютому та вересні;

  • $1,6 млрд у червні;

  • $0,6 млрд – у серпні;

  • від $0,8 до 1,1 млрд – в інші місяці.

Макрофінансова допомога від ЄС та інших партнерів очікується на рівні $7,1 млрд – щомісяця по $0,6 млрд, окрім $0,5 млрд у грудні. Фінансування держбюджету з цього джерела прогнозується в сумі $4,9 млрд: $1,9 млрд у першому кварталі, $1,3 млрд – у другому, $0,2 млрд – у третьому та $1,3 млрд – у четвертому.

«Цього року в межах переговорів з міжнародними партнерами Україна отримала вже $19 млрд фінансової підтримки, з яких майже 50% – грантові кошти. До кінця року ми плануємо залучити ще майже $17 млрд додаткового фінансування», – сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

Нагадаємо, гранти та кредити від міжнародних партнерів у серпні 2022 року становили 56,3% фінансування державного бюджету України. Загалом у серпні фінансування держбюджету сягнуло рекордних 305,6 млрд грн. З них 172 млрд грн – зовнішні надходження, а 134 млрд грн – власні надходження та ресурси.

Станом на 31 серпня 2022 року міжнародні партнери від початку повномасштабного вторгнення Росії надали Україні $17,5 млрд макрофінансової допомоги. У найближчі місяці очікується надання траншу від Євросоюзу в розмірі €9 млрд.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page