top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Україна в січні-квітні знизила експорт руди на 8,6%

Експорт ЗРС у грошовому виразі за 4 місяці впав на 32,8%

Українські гірничо-металургійні компанії у січні-квітні 2022 року скоротили експорт руди та залізорудних концентратів на 8,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до 12,98 млн т. Про це свідчать дані митної статистики.

У грошовому виразі експорт ЗРС за чотири місяці знизився на 32,8% – до $1,58 млрд.

Головним споживачем української ЗРС залишається Китай. Його частка у структурі вітчизняного експорту за чотири місяці становила 24,04%. На другому місці – Словаччина (16,11%), на третьому – Австрія (13,69%).

Нагадаємо, після вторгнення Росії на територію України вітчизняні металургійні компанії знизили експорт продукції до мінімуму через блокаду морських портів.

Група «Метінвест» на тлі блокувань армією РФ портів займається пошуками нових логістичних шляхів і освоєнням нових продуктів. Так, вже є перші спроби збудувати логістику через порти Балтики та Румунії.

На початку травня стало відомо про початок експорту залізної руди через румунський порт Констанца. Вантажний оператор Comvex завантажив близько 35 тис. т ЗРС з України.

Крім того, Румунія планує розпочати ремонт залізниці, яка від портового міста Галац доходить до молдавського кордону в Джурджулештах та об’єднає порт Рені на півдні Одещини з рештою дунайських портів. Ця залізнична лінія дозволить перевозити товари в Україну та з України через Молдову та порт Галац.

По підсумки 2021 року Україна знизила експорт ЗРС на 4,2% в порівнянні з 2020 роком – до 44,5 млн т. У грошовому виразі показник зріс на 62,8% – до $6,9 млрд.

Основні виробники залізорудної сировини в Україні – Інгулецький ГЗК, Криворізький ЖРК, Полтавський ГЗК, Північний ГЗК, Центральний ГЗК, Південний ГЗК, «АрселорМіттал Кривий Ріг», «Суха Балка», Запорізький ЖРК.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page