top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

УЗ отримає $25 млн від Світового банку на відбудову критичної інфраструктури

Кошти також спрямують на збільшення вантажоперевезень

АТ «Укрзалізниця» отримає $25 млн фінансування Світового банку на ремонт критичної інфраструктури та збільшення вантажоперевезень. Про це йдеться у повідомленні національного залізничного оператора.

Для реалізації гранту УЗ розпочинає співпрацю з Управлінням ООН з обслуговування проєктів – UNOPS, відповідну угоду підписали у Києві.

За словами члена правління АТ «Укрзалізниця» Антона Мішина, компанія розширює портфель співпраці з міжнародними інститутами.

«Вперше ми маємо фінансову підтримку від Світового банку й за цим грантовим фінансуванням очікуємо постачання техніки та рухомого складу вже в поточному році. Впевнений, що реалізація цього проєкту дозволить розширити наше партнерство на подальші стратегічно важливі для залізничної інфраструктури України проєкти», – зауважив він.

Співпраця передбачає закупівлю обладнання для відновлення критично важливих об’єктів залізничної інфраструктури, що зазнали пошкоджень. UNOPS сприятиме в організації закупівлі за кращими світовими стандартами. УЗ також очікує збільшення парку фітингових платформ.

Як зауважив директор UNOPS в Україні Тім Ларднер, залізничне сполучення має виняткове значення для економіки України як наразі, так і в контексті післявоєнної відбудови. В UNOPS вважають пріоритетом надання допомоги національному залізничному перевізнику, адже, зокрема, сприятиме доступу населення до необхідних товарів та створюватиме нові можливості для підприємств.

Нагадаємо, що у квітні поточного року «Укрзалізниця» перевезла на експорт 4,903 млн т вантажів, що на 7,5% менше в порівнянні з попереднім місяцем, та на 25,6% більше порівняно з аналогічним періодом 2022 року. За січень-квітень 2023-го залізничний оператор перевіз на експорт до 20,44 млн т вантажів.

За підсумками 2022 року у порівнянні з 2021-м, перевезення УЗ у внутрішньому сполученні скоротилися на 49,2%. Частка експортних перевезень за підсумками року становила 39,5% (-47,1% р./р.), імпортних – 8,2% (-69,5% р./р.).

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page