top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

УЗ вивчає можливості щодо розширення залізничних коридорів до портів Балтії

Наразі порти Литви мають значний незадіяний потенціал

АТ «Укрзалізниця» шукає можливості щодо розширення залізничних коридорів до портів Балтії. Про це заявив голова правління УЗ Євген Лященко під час зустрічі з представниками Литовської залізниці.

Наразі порти Литви мають значний незадіяний потенціал. Організація конкурентного альтернативного маршруту для доставки української агропродукції та металопрокату до морських портів Балтії, а також для імпорту енергоносіїв до України може стати перспективною довгостроковою стратегією.

«Це досить складний і довготривалий проєкт, адже треба вирішувати тарифну та інфраструктуру складові цього напрямку. За вартістю він має стати конкурентним у порівнянні з напрямком до портів Польщі. На першому етапі потрібно отримати від ЄС субсидіювання різниці в тарифі та реалізувати низку інфраструктурних поліпшень для збільшення його пропускної спроможності, у першу чергу, це будівництво пунктів для перестановки візків, адже на маршруті ми вимушені двічі змінювати колісні пари відповідно до ширини колій. В Україні та Литві вона становить 1520, а в Польщі – 1435», – коментує Євген Лященко.

Окрім того, існує потреба в перенесені функцію контролю, зокрема фітосанітарного, у місця призначення вантажу. Це також сприятиме безпечному та швидкому транзиту.

«Якщо вдасться реалізувати перший етап та зацікавити клієнтів на регулярні перевезення через порт Клайпеди, то наступним кроком може бути розбудова залізничного сполучення України з балтійськими портами в рамках європейської ініціативи шляхів солідарності «Solidarity Lanes» ЄС – Україна. Це дозволить впровадити «зелений коридор» для вантажів з України до балтійських портів, а також закріпити додатковий стратегічний маршрут для подолання продовольчої кризи й забезпечення енергетичної безпеки Європи та України», – додав він.

За словами голови правління УЗ, вже розробляється план реалізації залізничних проєктів спільно з країнами Європейського Союзу. Зокрема, УЗ розпочала роботу над розв’язанням вищевказаних проблем у червні поточного року. ЄС вперше в історії виділив кошти Україні на реалізацію залізничних проєктів задля розвитку й розбудови найперспективніших прикордонних переходів.

Нагадаємо, у травні 2023 року «Укрзалізниця» та литовські залізничники домовились про реалізацію спільного проєкту «Операційна модель FREE Rail». У рамках проєкту сторони планують сформувати єдину, повністю незалежну систему експлуатації залізниці на мережі 1520 мм з точки зору техстандартів, ІТ-систем, положень або будь-якого виду сертифікації Ради із залізничного транспорту.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page