top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Туреччина наростить експорт металопродукції у 2024 році – прогноз

Виплавка сталі за підсумками поточного року може перевищити 40,4 млн т


У поточному році очікується зростання експорту металопродукції із Туреччини, а виплавка сталі за підсумками 2024-го може перевищити 40,4 млн т. Таким прогнозом поділився генсекретар Турецької сталеливарної асоціації (TCUD) Вейсел Яян під час конференції Eurometal Steel Day&YISAD Flat Steel. Про це повідомляє SteelOrbis.


За його словами, металургія Туреччини демонструє тенденції, відмінні від економіки країни в цілому.


Загальна економіка Туреччини у 2022 і 2023 роках зросла на 5,6% і 4,5%, тоді як сталеливарний сектор скоротився на 12,9% і 4,0% відповідно. Глобальний коефіцієнт використання виробничих потужностей в галузі в останні роки становив 75-80%, у турецькій металургії цей показник торік склав 56,8%. За прогнозом генсекретаря TCUD, в майбутньому він має зрости щонайменше до 70%.


Погані показники металургійного сектору Туреччини Яян, зокрема, пов’язує із конкуренцією з боку Китаю, яка також мала глобальний вплив.


Обсяги виплавки сталі у Туреччині, за даними TCUD, у січні 2024 року зросли на 24,7% р./р. (до 3,2 млн т), споживання плоского прокату – на 33,6% р./р., а показники лютого ще більш обнадійливі, зауважив Вейсел Яян.


Генсекретар Турецької сталеливарної асоціації також висловив думку щодо зусиль з декарбонізації в країні. Він зауважив, що країна підпадала під ті самі захисні заходи, що і Китай, В’єтнам, Тайвань і Південна Корея, хоча вона розглядається як рівна країнам ЄС з погляду «зеленої» трансформації.


«ЄС бачить Туреччину як загрозу, і це шкодить обом сторонам», – зауважив Яян.

Нагадаємо, що металургійні підприємства Туреччини за підсумками 2023 року скоротили випуск сталі на 4% у порівнянні з 2022 роком – до 33,714 млн т, свідчать дані World Steel Association. Середньомісячне виробництво сталі в країні торік становило 2,81 млн т, що на 4,04% менше р./р.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page