Імпорт сталі до країни за 11 місяців поточного року склав 17,64 млн т, експорт – 13,05 млн т
Туреччина у поточному році стає нетто-імпортером металопродукції на тлі складних ринкових умов. Про це заявили у Турецькій асоціації експортерів сталі (CIB), повідомляє SteelOrbis.
У січні-листопаді поточного року експорт сталі з Туреччини скоротився на 28,8% в річному обчисленні – до 13,05 млн т, його вартість впала на 31,2% р./р. – до $13,54 млрд. Водночас імпорт сталі до країни за підсумками 11 місяців поточного року збільшився на 14,8% р./р. – до 17,64 млн т. За словами голови CIB Аднана Аслана, Туреччина вперше з 2015 року стала нетто-імпортером прокату, особливо катанки.
Аднан Аслан зауважив, що зниження обсягів експорту відбулося через ряд причин, зокрема, застосування захисних заходів. Окрім того, північноафриканські країни, такі як Єгипет і Алжир, до яких Туреччина постачає сталь, стали нетто-експортерами, а держави Далекого Сходу повернулися на ринок зі зниженням цін на фрахт і контейнери,
Голова CIB нагадав, що інші країни впроваджують політику захисту своєї металургійної промисловості, в той час, як Туреччина все ще залишається відкритим ринком.
За прогнозами галузевої асоціації, обсяги експорту сталі з Туреччини за підсумками 2023 року складуть 14 млн т (раніше очікувалось 16 млн т). Для порівняння, у 2022-му цей показник перевищив 20 млн т. У 2024 році турецькі металурги прагнуть досягти обсягів експорту у 15 млн т.
Наразі, за словами Аслана, металургійні потужності в країні завантажені на 50-55% через відсутність попиту та підвищення вартості енергоносіїв. Голова CIB також повідомив, що галузева асоціація подала заявку на проведення розслідування щодо можливості субсидування імпорту.
Угур Далбелер, віцепрезидент CIB, зазначив, що монетарна політика призвела до скорочення основних ринків Туреччини. Водночас попри збільшення потужностей з виробництва плоского прокату в країні та відповідні мита, іноземні постачальники сталі пропонують низькі ціни, тому турецька металургійна промисловість змушена скорочувати виробництво. Окрім того, важко запланувати нові інвестиції.
Нагадаємо, що Туреччина у жовтні поточного року збільшила випуск сталі до максимуму з червня 2022-го – до 2,965 млн т. За січень-жовтень обсяги виробництва сталі в країні склали 27,45 млн т, що на 8,8% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року.
Comments