top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Турецькі виробники сталі закликають обмежити імпорт металопродукції

Обсяги імпорту сталі до Туреччини за січень-квітень 2003 зросли на 11,9% р./р.

Турецькі виробники сталі знову закликали владу запровадити багатосторонні заходи, які підвищать конкурентоспроможність галузі, повідомляє Kallanish. За словами генерального секретаря Турецької асоціації виробників сталі (TCUD) Вейсела Яяна, пріоритетом має бути контроль за імпортом та його обмеження.

У січні-квітні поточного року споживання прокату в Туреччині зросло на 7,9% р./р. – до 12,5 млн т. Експорт металургійної продукції у зазначений період скоротився на 50,1% у річному вимірі – до 2,8 млн т. У грошовому виразі його вартість за чотири місяці впала на 53,8% – до $2,5 млрд.

Обсяги імпорту сталі до Туреччини за січень-квітень 2023 зросли на 11,9% р./р. – до 5,9 млн т, у грошовому вимірі його вартість впала на 12,6% р./р. – до $4,9 млрд.

За словами Вейсела Яяна, зростання імпорту значною мірою відбулося шляхом приходу на турецький ринок країн Далекого Сходу, які мають переваги у собівартості продукції. Споживання сталі в Туреччині у перші чотири місяці року покривалося в основному за рахунок імпорту, що викликало великий дискомфорт.

Співвідношення експорту та імпорту у січні-квітні поточного року знизилося до 49,8% з 94,3% в аналогічний період 2022 року, що свідчить про негативну динаміку зовнішньої торгівлі сталлю.

Попри поступове зниження цін на енергоносії у Туреччині з грудня 2022 року, такі фактори, як підтримка енергоємних секторів у ЄС, тиск на обмінний курс із серпня минулого року, продовження запровадження захисних заходів і скорочення попиту на глобальному ринку сталі призвели до падіння турецького експорту сталі, вважає Яян.

Він також додав, що на конкурентоспроможність турецьких експортерів негативно вплинула висока різниця між купівлею та продажем іноземної валюти.

Водночас турецькі експортери вимагають від нового уряду Ердогана конкурентних обмінних курсів – вони поступово мають досягти свого реального значення. Про це наприкінці травня заявив Джак Ескіназі, координатор Егейської асоціації експортерів (EIB) – органу, що об’єднує багато експортних асоціацій в Егейському регіоні, включаючи металургію та гірничодобувну промисловість, повідомляє S&P Global.

Напередодні президентських виборів у Туреччині критикували центробанк країни за продаж на ринку значних сум доларів США для підтримки вартості турецької ліри. Це завдало шкоди конкурентоспроможності турецьких експортерів на світових ринках. Знецінення турецької ліри почалося одразу після другого туру президентських виборів, очікується, що воно продовжиться в найближчі тижні. Окрім того, в EIB вважають, що для експортерів варто полегшити доступ до банківських кредитів.

Нагадаємо, що Туреччина у січні-квітні 2023 року скоротила виплавку сталі на 21,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 10,1 млн т.

3 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page