top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Слабкі економічні показники Китаю можуть вплинути на імпорт сировини

За підсумками травня показники імпорту залишаються стабільними

Слабкі економічні дані Китаю по низці показників можуть призвести до зниження імпорту сировинних товарів, проте цей вплив буде відкладеним. Про це у колонці для Reuters пише оглядач Клайд Рассел.

За даними Національного бюро статистики (NBS), у травні індекс менеджерів із закупівель (PMI) впав до п’ятимісячного мінімуму в 48,8 пункта. Показник вже другий місяць знаходиться нижче рівня 50.

Слабкість виробничого сектору країни супроводжується низькими результатами в інших секторах. Так, за підрахунками Reuters на основі офіційних даних, у квітні інвестиції в нерухомість впали на 16,2% р./р. Продажі нерухомості за площею у зазначений період знизилися на 11,8% р./р. Окрім того, протягом січня-квітня поточного року прибутки промисловців КНР скоротилися на 21,4% р./р. Зростання продемонстрували роздрібні продажі, проте навіть цей показник не виправдав очікувань ринку.

Слабкі показники у секторах будівництва, інфраструктури та у виробничому секторі у найближчі місяці можуть відбитися на попиті на сировину, зокрема, металургійну, пише Клайд Рассел. Показники за підсумками травня, імовірно, будуть стабільними, проте це пояснюється відкладеним впливом – замовлені вантажі ще продовжують надходити. Імпорт залізної руди морем, за даними Refinitiv, очікується на рівні близько 93,29 млн т у порівнянні із 90,44 млн т у квітні, що було зафіксовано китайською митницею. У порівнянні із квітнем у травні 2023, за прогнозами, зросте імпорт сирої нафти та усіх марок вугілля, що перевозяться морем.

Показники імпорту в травні, ймовірно, є відображенням очікувань китайських нафтопереробників і меткомбінатів щодо економічного відновлення, проте реальні дані виявилися слабшими. І за цих умов вони можуть розглянути можливість скорочення імпорту в найближчі місяці, особливо якщо економічні показники й далі будуть нижчими.

Проте одним із головних факторів впливу на імпорту сировинних товарів залишається ціна. Якщо ціни на нафту, залізну руду, вугілля та мідь продовжуватимуть знижуватися, можливо, китайські покупці імпортуватимуть більше, аби створити запаси. Однак є імовірність, що імпортери можуть чекати подальшого падіння цін.

Як повідомляє SteelOrbis, у травні поточного року індекс закупівельних цін на сировину в Китаї склав 18,3%, що на 18,3 в.п. нижче, ніж у квітні – це найнижчий рівень з початку року. У травні ціни на всю сировину демонстрували тенденцію до зниження. Індекс менеджерів із закупівель (PMI) у металургійному секторі у зазначений період становив 35,5% (на 9,8 в.п. менше, ніж у квітні 2023-го).

Нагадаємо, що ситуація в сталеливарному секторі Китаю в короткостроковій перспективі може залишатись нестабільною як щодо балансу попиту та пропозиції, так і щодо цін на сталь. Нещодавно металурги Китаю зіштовхнулися різким падінням цін на сталь, тож наразі меткомбінати стоять перед вибором скорочувати чи відновлювати виробництво.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page