top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Світові ціни на мідь впали до 15-місячного мінімуму

Котирування металу падають на фоні глобального економічного спаду, який підриває настрої інвесторів

Ціни на мідь на світовому ринку впали до мінімуму з березня 2021 року на тлі глобального економічного спаду, який підриває настрої інвесторів. Про це повідомляє Mining.com.

У середу, 22 червня, мідь з поставкою в липні просіла на 2,6% в порівнянны з цінами днем ​​раніше, сягнувши мінімуму $8,55 тис./т на біржі Comex у Нью-Йорку.

Найбільш торговані липневі контракти міді в Шанхаї завершилися в середу зі зниженням на 1,6% – до $9,97 тис./т.

«На базові метали, як і раніше, чинить тиск неоднозначний прогноз попиту, пов’язаний з карантином у Китаї та посиленням грошово-кредитної політики, що спричиняє побоювання з приводу рецесії», – йдеться у повідомленні.

Очікується, що на ціни кольорових металів і надалі впливатимуть макроекономічні події, курс долара, стан зовнішніх ринків та тенденції до ризику.

Котирування міді в Європі впали услід за зниженням цін на американському та азіатському ринках на фоні дедалі гучніших попереджень про те, що посилення грошово-кредитної політики ФРС може призвести до економічного спаду та зміцнення долара.

Акції гірничодобувних компаній також падають, зокрема BHP Group втратила майже 10% порівняно з попереднім тижнем, Glencore – 8%, а Freeport-McMoRan – 16%.

Нагадаємо, у березні світовий ринок рафінованої міді показав дефіцит у розмірі 25 тис. т. При цьому в лютому, до початку вторгнення РФ на територію України та запровадження санкцій проти агресора, на ринку спостерігався профіцит металу 95 тис. т.

Зазначимо, найближчими роками прогнозується зростання попиту на мідь у кілька разів через збільшення виробництва електромобілів. Щоб уникнути збільшення дефіциту міді, планується у найближчі 5-7 років запровадити додаткові потужності з її виробництва.

За підсумками 2021 року світове виробництво рафінованої міді становило 24,5 млн т, а реальне споживання – 25,3 млн т. Дефіцит становив 475 тис. т, що майже відповідає рівню 2020 року.

Скорочення російського експорту цього металу спричинило певну напруженість на дефіцитному ринку. Виробництво міді російського 2021 року становило 875 тис. т, або 4% від світового.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page