top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Світові ціни на гарячекатаний рулон в червні знизились

Автомобілебудування та виробництво побутової техніки у ЄС мають проблеми з продажами своєї продукції


Світові ціни на гарячекатаний листовий прокат протягом липня стагнували у більшості основних регіонів. Негативний тиск на ринок спричиняє сезонне сповільнення попиту та висока пропозиція продукції. Під впливом цих факторів найбільше постраждав ринок США – ціни впали на $90/т.


Ціни на гарячекатаний листовий прокат на європейському ринку за підсумками червня 2024 року незначно опустились. В Західній Європі котирування г/к рулону в період 31 травня – 28 червня знизились на 1,6%, або €10/т – до €620-630/т Ex-Works. В Італії падіння цін було більш значним – на 3,8%, або €25/т, також до €620-630/т Ex-Works. Відповідні рівні цін є найнижчими з початку року.


Ринок г/к рулону в ЄС протягом червня стагнував внаслідок слабкого попиту на продукцію з боку кінцевих споживачів та дистриб’юторів. Основні сектори споживання – виробники побутової техніки та автомобілебудівна галузь – замовляли лише обмежені обсяги прокату. При цьому, очікувалось, що ціни зростатимуть на тлі скорочення імпорту внаслідок запровадження 15% обмеження на тарифну квоту для «інших країн».


Однак з часом нижча доступність імпортного прокату зможе підтримати європейських виробників й ціни на ринку. Покупці вважають, що в серпні очікується технічне поновлення запасів, й обмеження квот може спричинити деякий дефіцит г/к прокату одночасно зі зростанням цін –  як імпортних, так і внутрішніх. Водночас значного підйому цін протягом другого півріччя не передбачається, оскільки автомобілебудування та сектор побутової техніки також стикаються з проблемами реалізації продукції.

«Ми вважаємо, що на європейському ринку залишається потенціал до зростання цін на г/к рулон на €30-40/т. З одного боку, покращуються бізнес очікування у галузях, що споживають сталь. З іншого боку, зміни у системі квот сприяють підвищенню цін імпорту. Якщо цих чинників виявиться недостатньо, європейські заводи можуть вдатися до вже перевіреної практики – скорочення виробництва шляхом зупинення потужностей для проведення ремонтів» – вважає аналітик GMK Center Андрій Глущенко.

Наразі металурги погоджуються на зниження цін, оскільки в період сезонного затишшя важливіше підтримувати продажі, які забезпечують певний рівень завантаження потужностей.


В короткостроковій перспективі ринок залишатиметься стабільним з незначними коливаннями цін, хоча виробники шукають способи підвищувати ціни для покращення рентабельності без втрати замовлень.


На ринку Північної Америки ціни на гарячекатаний листовий прокат протягом червня впали найбільше – на 11,4%, або $90/т, до $700/т Ex-Works. Водночас прогнозна ціна на 5 липня становить $660/т, що є найнижчим рівнем з грудня 2022 року.


Ціни на прокат в США протягом місяця стагнували подібно до європейського ринку тенденцією. Замовлення продукції скоротилися, а деякі комбінати вдалися до значних дисконтів задля вивільнення запасів. Наразі, як зазначають учасники ринку, ціни опустились до найнижчого робочого рівня, й заводи готуються до потенційного зниження завантаження.

«Ціни продовжують падати. Попит слабкий і, схоже, буде гіршим, ніж зазвичай в цей сезон. Необхідно й надалі скорочувати завантаження виробничих потужностей для зупинення спаду. Водночас інтегровані металургійні підприємства все ще мають можливості до зниження цін, але це значно зашкодить електрометалургійним заводам», – зазначає дистриб’ютор.

У Китаї котирування гарячекатаного рулону в період 31 травня – 28 червня 2024 року впали на 2,7%, або $15/т – до $535/т FOB. Негативна динаміка обумовлена низьким споживанням як всередині країни, так і з боку експортних покупців, хоча ринок металургійної сировини був переважно сильним. Виробництво продукції було стабільним, а вивільнення запасів сповільнилось.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page