top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Світові ціни на брухт стабілізувалися після 5-тижневого падіння

На тижні 14-21 листопада 2022 року котирування брухту в Туреччині залишилися на рівні $343/т

Ціни на брухт марки HMS 1/2 на ринку Туреччини протягом 14-21 листопада 2022 року залишилися на рівні попереднього тижня – $343/т. Таким чином, котирування брухту стабілізувалися після 5-тижневого падіння. Про це свідчить індикатор цін Kallanish.

Протягом тижня котирування брухту в Туречиині коливалися та навіть падали до рівня $333/т, але станом на 21 листопада зрівнялися з ціною попереднього тижня. Невпевненість ринку та волатильність цін зумовлені слабким попитом на сировину. Металурги не мають змоги купувати брухт за поточними цінами через відсутній попит на готову сталь та високу собівартість виробництва.

Металургійні комбінати намагаються зберегти свою маржу на тлі низьких цін на сталь. Тому вони розглядають варіанти заміни брухту імпортною заготовкою за більш низькими цінами. При цьому деякі постачальники брухту досі поступаються під тиском покупців та знижують рівень цін.

Турецькі металурги не полишають надії знизити котирування брухту мінімум до $300-330/т, натомість постачальники націлені утримувати поріг не нижче $335/т. Ринкові умови стають дедалі складнішими для постачальників металобрухту, особливо в ЄС, через обмежену пропозицію та зміцнення євро відносно долара.

На фоні масового зупинення й скорочення потужностей в Туреччині та невизначеності настроїв ринку найближчим часом очікується подальший тиск на ціни. Відновлення попиту на брухт в короткостроковій перспективі малоймовірне. Але різкого падіння цін очікувати не варто через низькі показники збору сировини.

У Китаї ціни на брухт станом на 18 листопада 2022 року зросли на 77 юанів/т у порівнянні з тижнем раніше – до 2,852 тис. юанів/т ($400/т). Котирування брухту в КНР почали відновлюватися, незважаючи на слабкий попит.

Така тенденція не є довгостроковою в умовах слабкого ринку готової сталі. Прибутки металургійних компанії навряд чи відновляться в умовах низького попиту на продукцію. На фоні цієї ситуації деякі китайські металурги тимчасово зупиняють виробництво до лютого 2023 року, щоб не створювати надмірну пропозицію сталі на ринку.

Цінова динаміка на ринку брухту Італії минулого тижня повернула на спад після дуже динамічної першої половини листопада, коли ціни зросли на €10-20/т у порівнянні з жовтнем. За тиждень 11-18 листопада 2022 року ціна брухту на італійському ринку знизилася на €10/т у порівнянні з попереднім тижнем – до €350-390/т.

Обсяги продажу брухту на внутрішньому ринку від початку місяця були високими, оскільки металургійні підприємства закуповували матеріал для поповнення запасів до кінця року. Однак у грудні очікуються тривалі зупинення потужностей, щоб збалансувати попит та пропозицію, тому ажіотаж на ринку брухту поступово спадає.

У Німеччині в середині листопада ціни на брухт знизилися в більшості регіонів. Металургійні комбінати не поспішають активізувати свої слабкі закупівлі на тлі невизначеності ринку сталі. Більшість учасників ринку очікують подальшого падіння котирувань брухту через низький попит та експорт. За тиждень 11-18 листопада ціни на сировину знизилися на €20/т у порівнянні з попереднім тижнем – до €330-350/т.

На ринку США відзначають, що ціни на брухт досягли дна після восьми місяців спаду. Американські постачальники сировини очікують активності у грудневих закупівлях через скорочення пропозиції та нарощування виробництва сталі. Також впевненості ринку певне пожвавленя ринку брухту в Туреччині.

Світове споживання металобрухту в січні-червні 2022 року зменшилося на 8,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 248,79 млн т. Негативна динаміка попиту зумовлена зниженням глобального виробництва сталі. У січні-червні поточного року світовий випуск сталі скоротився на 5,5% р./р. – до 949,4 млн т.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page