top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Світові ціни на брухт продовжують падати на фоні скорочення виробництва сталі

Учасники ринку вважають, що у вересні спадна тенденція триватиме

Ціни на брухт марки HMS 1/2 на ринку Туреччини за тиждень 5-12 вересня 2022 року знизилися на $30/т в порівнянні з попереднім тижнем – до $356/т. Про це свідчить індикатор цін Kallanish. Таким чином, котирування брухту продовжили падати.

Більшість учасників турецького ринку металобрухту вважають, що низхідна тенденція продовжиться. Нині пропозиція перевищує попит, а умовах скорочення виробництва покупцями виступають лише великі компанії. На настрої ринку впливають також висока ціна на енергоносії та падіння продажів сталі.

Один з постачальників пояснив Kallanish, що європейці сигналізують про готовність продавати брухт за ціною, нижчою за $345/т. Він також очікує появи на ринку найближчим часом металобрухту зі США за ціною, нижчою за $350/т, незважаючи на те, що американські постачальники відзначають підвищення попиту в Південній Америці.

В Індії, за оцінками SteelMint, ціни на імпортний брухт на тижні 5-10 серпня 2022 року продовжували падати. Після укладання угод на імпорт турецької сировини місцеві покупці з обережністю замовляють нові вантажі в очікуванні більш чітких ринкових тенденцій.

Водночас у Японії ціни на металобрухт, за даними SteelMint, у період 5-10 вересня 2022 року зросли до тримісячного максимуму – середня ціна металобрухту H2 становила $357/т на тендері у Kanto. Це на $62/т більше за серпневу ціну. Крім того, Tokyo Steel з 10 вересня підвищила ціну брухту марки H2 на $21/т для чотирьох своїх підприємств. Після коригування цін пропозиція становила $359/т із доставкою на заводи Тахару та Уцуномія.

На європейському ринку більшість гравців у вересні очікують, що ціни на брухт будуть падати й надалі через енергокризу та скорочення виробництва на сталеливарних заводах ЄС. Деякі прогнозують ціни на рівні навіть нижче за $300/т.

За даними Kallanish, брухт марки HMS 1/2 європейського походження ще 10 днів тому продавався в Туреччині за ціною $372-373/т. При цьому наприкінці минулого тижня, за чутками, його продавали за ціною, нижчою за $340/т. Проте учасники ринку вважають таку ціну малоймовірною у поточних умовах. На ринку говорили й про іншу угоду з продажу брухту з ЄС – за середньою ціною $335/т, хоча підтвердження цієї інформації також немає.

У США ціни на брухт у вересні 2022 року знизилися, хоча в серпні більшість учасників ринку прогнозували припинення тривалого низхідного тренду. Відновленню цін на брухт у Штатах перешкоджали, зокрема, такі фактори:

  • зменшення обсягів виробництва на світовому металургійному ринку;

  • різке падіння котирувань на основних експортних напрямках;

  • низький попит на металобрухт у Туреччині та власне у Сполучених Штатах.

Туреччина у липні 2022 року знизила імпорт металобрухту на 43% р./р. За підсумками січня-липня 2022 року імпорт сировини в Туреччину знизився на 21,5% у річному обчисленні.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page