top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Світовий ринок брухту сповільнився в очікуванні покращення продажів сталі

В Туреччині брухт пропонують за $372-376/т, США – $340-354/т, а у Китаї – $394,2/т

Ціни на металобрухт HMS 1/2 в Туреччині за тиждень 29 серпня – 5 вересня 2023 року залишилися незмінними у порівнянні з попереднім тижнем – $372-376/т. Котирування брухту тримаються на відповідному рівні з 24 серпня поточного року після поступового зростання з $350-351/т з початку місяця.

Активність на турецькому ринку брухту є мінімальною з другої декади серпня, оскільки покупці та трейдери зайняли вичікувальні позиції, щоб зрозуміти подальший розвиток тенденцій на ринку сталі.

Очікування на ринку відрізняються. Хоч попит на брухт в Туреччині слабкий, постачальники сировини не мають сподівань щодо тенденцій до зниження цін найближчим часом на фоні низької доступності та темпів збору.

«Наразі на ринку немає тиску ні на постачальників, ні на покупців. Очікується, що ринок залишиться стійким та продовжиться роботу з тих рівнів, де зупинився, коли попит відновиться», – коментує трейдер.

Металурги Туреччини, своєю чергою, очікують що ціни на брухт знижуватимуться.

«Постачальники говорять про низьку доступність брухту протягом тривалого часу, але нещодавно наш ринок закупив близько 30 партій сировини, а пропозиції з США все ще присутні для поставок у вересні. Це дивно, що ціни досягли навіть такого рівня. Крім того, євро продовжує слабшати стосовно долара, а продажі сталі далекі від нормальних», – вказує турецький виробник арматури.

Найближчим часом, відповідно до прогнозів ринку, попит на брухт в Туреччині буде слабким, принаймні до середини вересня. Уповільнення попиту знову провокуватиме збільшення тиску на ціну сировини. При цьому, ситуація може різко змінитись в разі покращення продажів сталі, адже це основний фактор, який стримує торгівлю останнім часом. Трейдери намагаються спрямовувати сировину на ринок Індії, але індійський попит навряд чи зможе підтримати ціни.

На ринку США ціни брухту протягом 25 серпня – 1 вересня зросли на 0,8% у порівнянні з попереднім тижнем – до $340-354/т. При цьому, прогнозна ціна на 8 вересня складає $351-354/т.

Ситуація на ринку брухту США неоднозначна перед початком вересневих торгів. В той час, коли ціни сировини на експортних ринках і обмеження пропозиції сприяють прогнозам щодо зростання вартості внутрішнього брухту, несприятливі умови на ринку сталі підривають ці очікування. Прогнози щодо зупинки виробництва сталі на деяких заводах у США, ймовірно, вплинуть на попит на брухт.

Прогнозується, що ціни на першокласний сорт впадуть щонайменше на $20, оскільки комбінати намагатимуться знизити вартість сировини на тлі ослаблення цін на листову сталь в США. На перебіг торгів також впливатиме зупинка деяких заводів на техобслуговування та нещодавні скасування контрактів. Застарілі марки брухту мають попит як на внутрішньому ринку, так і на експортних, що підтримає їх ціни.

В Китаї за тиждень 29 серпня – 5 вересня ціни брухту зросли на 1% – до $394,2/т. Минулого тижня ціни на сталевий брухт у країні дещо виросли через відновлення його споживання. Посилення настроїв на ринку сталі через політику стимулювання також мало позитивний вплив на ринки сировини.

Котирування дещо підвищилися попри зупинку декількох електродугових заводів, які не можуть працювати в умовах нестабільного ринку та цін на сталь. Металургійний завод на півдні Китаю вирішив призупинити виробництво на один місяць у вересні через низькі прибутки. Ще один завод на південному заході також зупинився на півмісяця з минулого тижня.

Україна у січні-червні 2023 року збільшила експорт брухту в 3,2 раза р./р. – до 92 тис. т. Заготівля брухту скоротилася на 25,2% р./р. – до 531 тис. т. Поставки брухту на українські металургійні комбінати скоротилися на 37,2% р./р. – до 413,8 тис. т.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page