top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

Світовий експорт руди у січні-вересні зріс на понад 2% р./р.

Показник збільшився на тлі незначного збільшення виробництва сталі у Китаї

Світовий експорт залізної руди в січні-вересні поточного року зріс на понад 2% у річному обчисленні – до приблизно 1,13 млрд т, повідомляє SteelMint.


Експорт збільшився завдяки незначному зростанню первинного виробництва сталі в Китаї та збільшенню відвантажень з боку Бразилії та Індії.


Австралія у січні-вересні 2023 року зменшила обсяг відвантажень руди на 0,7% у річному обчисленні – до 631 млн т. Очікується, що нарощування потужностей на окремих шахтах BHP, Fortescue та залізорудному родовищі Гудай-Даррі компанії Rio Tinto призведе до збільшення експортних постачань у найближчій перспективі.

Бразилія за 9 місяців поточного року наростила експорт руди на 7% р./р. – до понад 275 млн т. Найбільший бразильський виробник Vale наростив видобуток на більшості своїх шахт.


Канада у вказаний період скоротила постачання цієї сировини за кордон на 3% у порівнянні із січнем-вереснем 2022 року, Південна Африка – на 4% р./р. Індія за підсумками 9 місяців 2023 року збільшила експорт залізної руди на 130% у річному обчисленні.


Зростання глобального експорту залізної руди у січні-вересні обумовили збільшення виробництва сталі в Китаї, суттєве зниження запасів цієї сировини у китайських портах, скорочення споживання брухту в металургійному виробництві країни через підвищення внутрішніх цін на тлі обмежених постачань.


Окрім того, Китай за 9 місяців 2023 року знизив видобуток руди на 5% р./р. Це пов’язано із суворими перевірками щодо дотримання правил безпеки в ключових районах через часті аварії на шахтах. Це вплинуло на показники та посилило залежність від імпорту сировини.


Наразі немає ознак, того, що Китай має намір скоротити виплавку сталі до кінця 2023 року – уряд, імовірно, не хоче перешкоджати темпам економічного зростання. За даними Mysteel рівень використання доменних потужностей в країні наприкінці жовтня становив 90,73% (87,64% – в аналогічний період 2022 року). Завдяки потужному виробництву сталі та фіскальному стимулюванню, що сприяє збільшенню попиту на металопродукцію, експорт залізної руди на китайський ринок може зрости за підсумками 2023 року.


Нагадаємо, що ціни на залізну руду 20-27 жовтня 2023 року зросли на фоні економічних стимулів Китаю. Коливання котирувань на китайському ринку викликає сектор нерухомості, на який припадає приблизно третина попиту на сталь у країні.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page