top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Світовий випуск нікелю в березні зріс, незважаючи на війну РФ проти України

Виробництво в Росії залишалося безперешкодним, а українське підприємство ПФК працювало з перебоями

Обсяг виробництва нікелю у світі, зокрема російськими підприємствами, які є найбільшими виробниками, за підсумками березня зріс, незважаючи на агресію РФ на території України. Про це свідчить Reuters з посиланням на дані супутникової аналітики нікелевих підприємств.

Згідно з заявою служби супутникової аналітики Earth-i, виробництво нікелю в Росії, що становить близько 10% світового ринку, залишається безперешкодним.

Зафіксовано перебої у роботі єдиного в Україні виробника феронікелю – «Побузького феронікелевого комбінату» (ПФК). При цьому російський “Норникель” працює в нормальному режимі.

Компанія Earth-i спеціалізується на геопросторових даних, відстежуючи плавильні заводи, на які припадає до 90% світового виробництва нікелю та міді. Глобальний дисперсійний індекс для нікелю зріс до 47,3 пунктів у березні з 41,6 у лютому.

Індекс дисперсії на рівні 50 пунктів вказує на те, що металургійні заводи працюють на середньому за останні 12 місяців рівні.

Нагадаємо, у березні Лондонська біржа металів кілька разів зупиняла торги нікелем через різкі стрибки цін. 8 березня торги нікелем на LME зупинили, коли ціна металу перевищила $100 тис./т Усі здійснені того дня угоди загальним обсягом близько $3,9 млрд було скасовано. Торгівлю на LME зупинили вперше з 1985 року.

Тиждень потому, 15 березня, біржа оголосила про намір відновити торги, встановивши 5% денний ліміт коливань цін на нікель. 16 березня торги зупинили за кілька хвилин після старту через технічні проблеми.

23 березня ф’ючерси на нікель зросли на 14,3% вперше за два тижні сягнувши верхньої торгової межі – $32,19 тис. За час торгів вдалося реалізувати 2,674 тис. лотів нікелю.

Після цього біржа заявила про намір майже вдвічі збільшити розмір фонду, що гарантує безпеку торгівлі ф’ючерсами на основні метали Крім того, ухвалено рішення провести незалежну перевірку різкого стрибка цін на нікель.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Commentaires


bottom of page