top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Росії загрожує дефолт у разі невиплати за облігаціями до кінця дня

Влада РФ має виплатити вчасно $650 млн у вигляді купонних і основних платежів

Влада Російської Федерації має час до кінця дня 4 травня для здійснення виплати $650 млн у вигляді купонних та основних платежів. Якщо виплати не будуть зроблені у зазначений термін, то країна може отримати перший за більш ніж сторіччя дефолт за зовнішнім боргом, повідомляє Bloomberg.

4 травня закінчується 30-денний пільговий період із виплати двох боргів. І хоча, як повідомляє Bloomberg, раніше дефолт виглядав майже неминучим, але наприкінці минулого тижня Мінфін РФ заявив про переміщення грошей за фінансовою системою.

Щоб уникнути дефолту, переказ має отримати в термін принаймні одна з розрахункових палат.

30-денний відлік щодо дефолту розпочався, коли JPMorgan Chase & Co за вказівкою Міністерства фінансів США призупинила російські платежі. РФ спробувала оминути проблему, заплативши в рублях, але рейтингові агенції назвали це порушенням умов.

Через кілька днів Росія використала свої внутрішні доларові резерви та оголосила, що переказала кошти своєму іноземному платіжному агенту. Кошти покривають погашення облігації зі строком погашення у 2022 році та купон на облігацію зі строком погашення у 2042 році.

Істотний вплив на процес виплати облігацій надають санкції США. Термін їхньої дії закінчується 25 травня.

Рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгостроковий та короткостроковий рейтинги Росії в іноземній валюті до рівня «SD» – вибірковий дефолт.

Рейтинги було знижено після виплат Мінфіном РФ за облігаціями «Росія-2022» та «Росія-2042» у рублях через заборону США використовувати для обслуговування зовнішнього боргу заморожені валютні резерви.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page