top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

Російський експорт слябів у січні-березні впав на 41% р./р.

Постачання до Європи в першому кварталі 2023-го скоротилися на 26% р./р.

Російський експорт слябів у січні-березні поточного року впав на 41% р./р. – до 2,08 млн т. У порівнянні із четвертим кварталом 2022-го постачання скоротилася на 9%. Про це повідомляє Metal Expert.

Як зазначається, це різке падіння відображає високу порівняльну базу 2022 року до російського вторгнення в Україну.

Експорт слябів із РФ до Європи у першому кварталі 2023-го скоротився на 26% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 834,3 тис. т. У порівнянні із попереднім кварталом він зріс на 45%. Європейський ринок залишається основним напрямком експортних постачань для РФ через потреби афілійованих російських активів.

Другим за обсягами експортним ринком для цієї російської продукції в зазначений період стала Америка. У січні-березні 2023 року РФ поставила в цей регіон 608,9 тис. т слябів. У річному вимірі постачання впали на 38%, у порівнянні із четвертим кварталом 2022-го вони скоротилися на 42%. Основний інтерес до російських слябів виявляє Мексика.

Експорт російських слябів до Азії в першому кварталі 2023-го впав на 66% р./р. та на 18% кв./кв. – до 334, 5 тис. т. У січні-березні 2022-го цей ринок вважався перспективним для РФ, проте наразі ситуація змінилася.

Постачання в регіон MENA в січні-березні поточного року скоротилось на 31% р./р. – до 279, 9 тис. т. У порівнянні із четвертим кварталом 2022-го вони зросли на 13%. Туреччина продовжує диверсифікувати закупівлі напівфабрикатів, активізувавши співпрацю з Європою.

Нагадаємо, що Туреччина в лютому 2023-го диверсифікувала імпорт слябів – місцеві заводи використовували не лише російську продукцію, але й купували європейські напівфабрикати. Основним постачальником слябів до країни у зазначений період залишилась РФ.

За підсумками 2022 року на фоні санкцій після повномасштабного вторгнення в Україну виробництво металопродукції, внутрішній попит та експортні продажі РФ впали. Проте це скорочення було меншим, ніж очікували ринки. Обсяги російського експорту сталі залишалися значними, попри санкційні обмеження – переважно завдяки попиту у країнах, які їх не запровадили, та відсутність заборони на імпорт російських напівфабрикатів до ЄС.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page