top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

Робота портів Дунаю обмежена на фоні обміління та обстрілів рф

Навігація з портами ускладнена, що уповільнює торгівельні операції

Робота дунайських портів Рені та Ізмаїл обмежена на фоні сезонного обміління Дунаю та обстріли рф портової інфраструктури. Про це зазначила транспортно-логістична компанія NG Shipping, повідомляє Rail.Insider.

Через сезонне обміління річки порт Ізмаїл перебуває у стані, коли навігація стає ускладненою. Це створює труднощі для його повноцінного функціонування.

«Щодо порту Рені: попри те, що порт приймає все більше контейнерів, це може спричинити тимчасове закриття їхнього експорту. Ситуація ускладнюється тим, що навігація з Рені на сьогодні теж тимчасово припинена, і порт зараз фактично функціонує як склад, що ускладнює торгівельні операції», – зазначає NG Shipping.

Зазначимо, 24 липня 2023 року російські війська атакували портову інфраструктуру Дунаю. Внаслідок влучань зруйновано ангар із зерновими, пошкоджено резервуари для збереження інших видів вантажів, в одному із виробничих приміщень сталася пожежа, яку оперативно ліквідували.

Дунайські порти є додатковим вузлом експорту продукції ГМК з України. Основні обсяги вантажів відправлялись до Сербії металургійному комбінату HBIS (залізорудна сировина).

«Українське Дунайське пароплавство» за підсумками 2022 року перевезло 500 тис. т продукції ГМК по Дунаю, при цьому, у першому кварталі 2023-го показник сягнув 70 тис. т. Наразі відсоток ГМК у структурі перевезень компанії становить 15-20%, але в перспективі показник може зрости до 50% і вище.

З іншого боку припинення «зернової угоди» може негативно вплинути на перспективи росту перевезень вантажів ГМК портами Дунаю, а також залізничні перевезення, оскільки зернові вантажі витіснятимуть продукцію металургів та створюватимуть значні черги на кордонах з ЄС.

Обсяги вантажопереробки у дунайських портах за підсумками 2022 року зросли таким чином: Рені – до 6,8 млн т з 1,4 млн т у 2021 році, Ізмаїл – до 8,9 млн т з 4 млн т, Усть-Дунайськ – до 785 тис. т з 64 тис. т.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page