top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Реформа ринку електроенергії ЄС недостатня – EUROFER

Запропоновані кроки не усувають першопричин високих цін

Заходів, передбачених реформою ринку електроенергії в ЄС, недостатньо, аби уникнути подальших стрибків цін. Про це йдеться у заяві Європейської сталеливарної асоціації (EUROFER).

Комітет з промисловості, досліджень та енергетики Європарламенту (ITRE) 19 липня проголосував за реформу дизайну ринку електроенергії в ЄС. Як йдеться у заяві EUROFER, правки, що внесені в документ, покращують деякі елементи. Проте вони не усувають першопричин високих цін на електроенергію, що перешкоджає зусиллям з декарбонізації та підриває конкурентоспроможність європейської промисловості.

Як зауважив гендиректор EUROFER Аксель Еггерт, ухвалений текст містить деякі кроки вперед для реагування на надзвичайні ситуації. Наприклад, йдеться про можливість для держав-членів втручатися у встановлення цін для промислових споживачів та частково реінвестувати доходи в промисловий перехід в рамках контрактів на різницю (CfD).

Проте, на його думку, ЄС все ще далеко від того, що потрібно для ефективної модернізації чинної системи. Пропоновані інструменти у короткостроковій перспективі мають обмежений вплив на зниження цін на е/е до стійкого рівня та їх конкурентоспроможності на міжнародному рівні.

«Якщо ми серйозно ставимося до успіху енергопереходу через перехід на електроенергію без використання викопного палива, нам потрібне структурне рішення для короткострокових ринків, враховуючи їх вплив на довгострокові контракти», – зауважив він.

Наразі сталеливарний сектор щорічно споживає близько 75 ТВт·год електроенергії. За оцінками EUROFER, перехід до низьковуглецевих технологій виробництва сталі на основі водню значно збільшить споживання – до 165 ТВт·год до 2030-го та 400 ТВт·год до 2050-го. Якщо ціни на е/е в Європі будуть неконкурентоспроможними, під загрозою в ЄС можуть опинитися понад €30 млн інвестицій у виробництво “зеленої” сталі.

За словами Акселя Еггерта, енергокриза ще не вирішена. Тож ЄС має знайти короткострокові та довгострокові рішення, які дозволили б енергоємним галузям та споживачам скористатися перевагами декарбонізованої системи електроенергії, починаючи з оптових ринків.

Нагадаємо, що за даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA), у першій половині поточного року ЄС зафіксував зниження попиту на електроенергію на 6% р./р. Енергоємні галузі, включаючи сталеливарну, суттєво скоротили споживання у відповідь на високі ціни, обмежений вплив також мала відносно м’яка зима. Прогнозується, що попит на електроенергію в Євросоюзі у поточному році впаде на 3%.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page