Цьому сприяв перегляд кар’єрної логістики, зменшення відстані транспортування гірничої маси, оптимізація роботи обладнання та ін.
Північний гірничо-збагачувальний комбінат (Північний ГЗК) групи «Метінвест» знизив собівартість видобутку руди в Ганнівському кар’єрі на $1,5/т. Про це йдеться у пресрелізі Metinvest.Media.
Цьому сприяла постійна робота фахівців кар’єру над поліпшенням виробництва та операційними покращаннями задля виконання планових показників та зниження собівартості продукції. Робітники об’єднаного ГЗК системно досліджують стан обладнання, виробничі процеси та можливість удосконалення роботи для якісного та швидкого виконання виробничих завдань.
«У серпні-вересні ми вже маємо зниження по собівартості у $1,5/т руди. Досягли цього шляхом перегляду кар’єрної логістики, зменшення відстані транспортування гірничої маси, оптимізації роботи обладнання та заходів, які знижують нам вартість проведення буровибухових робіт. На цьому ми не зупиняємося: продовжуємо пошук енергоефективних рішень, розробляємо оптимальні транспортні сполучення та перспективні напрямки ведення гірничих робіт. Безпосередньо зараз проводимо випробування з розширення сітки видобувних свердловин, що дозволить нам ще більше економити на буровибухових роботах», – розповів начальник Ганнівського кар’єра Північного ГЗК Юрій Стулій.
Окремий підхід у гірників Ганнівки й до енергоефективності. Досить тривалий час спеціалісти вивчали досвід Першотравневого кар’єру Північного ГЗК, досліджували роботу обладнання. Наразі фахівці думають, як застосувати підходи колег і розробити з ганнівською командою вже свої ефективні заходи, спрямовані на зниження собівартості залізорудної сировини.
Зараз гірники ведуть видобуток в південній та центральній частинах кар’єра: тут найменший коефіцієнт розкриву. Руда з вмістом заліза магнітного 25,0% і збагачуваністю 67,0% транспортується на рудозбагачувальну фабрику для виготовлення концентрату марки А1.
Нагадаємо, за підсумками січня-червня 2024 року «Метінвест» збільшив виробництво залізорудного концентрату на 87% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 8,89 млн т. У II кварталі випуск товарної залізорудної продукції впав на 14% кв./кв. – до 3,81 млн т, зокрема концентрату – на 22% кв./кв., а окатків – зріс на 2% кв./кв., до 1,61 млн т. На результати діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів вплинуло обмежене виробництво електроенергії в Україні через російські обстріли з середини березня 2024 року та високий попит на імпортну високовартісну електроенергію.