top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Промисловість Німеччини все ще потребує енергетичної підтримки – CEO Salzgitter

Ціни на електроенергію все ще впливають на конкурентоспроможність енергоємних галузей

Промисловість Німеччини все ще потребує допомоги з високими цінами на електроенергію. Про це заявив генеральний директор другого за величиною виробника сталі в країні Salzgitter Гуннар Греблер, повідомляє Reuters.

За його словами, без підтримки неможливо профінансувати перехід до чистих технологій.

Оптові ціни на електроенергію у Європі на добу наперед 3 травня 2023 року склали €97/МВт·год. У серпні 2022-го вони сягнули рекордно високого рівня у €548/МВт·год через скорочення імпорту російського газу.

«Ця (близько €100) ціна все ще занадто висока, аби підтримувати конкурентоспроможність енергоємної промисловості в Німеччині в довгостроковій перспективі, що має бути метою. Ми маємо бути конкурентоспроможними на глобальних ринках і потребуємо енергопостачання, яке дозволить нам це зробити», – зауважив Греблер на конференції, присвяченій «зеленому» переходу.

CEO Salzgitter каже, що плани його компанії щодо водневого маршруту для виплавки сталі виграють від цінової підтримки, підкресливши, що вона повинна застосовуватися лише на перехідний період.

Наразі в Німеччини тривають суперечки щодо планів міністерства економіки Німеччини щодо субсидування промислової електроенергії, можливо, приблизно на €50 за МВт·год протягом кількох років. Водночас будь-які плани субсидування потребують схвалення федерального уряду та ЄС.

Нагадаємо, що у квітні поточного року Salzgitter отримав державне фінансування в розмірі майже €1 млрд для свого проєкту виробництва сталі на основі водню. У рамках свого проєкту SALCOS компанія має на меті встановити електролізер, установку прямого відновлення та електродугову піч, аби надалі замінити частину традиційного маршруту доменного виробництва. Проєкт отримав схвалення Єврокомісії у жовтні минулого року. Перший етап включає близько €700 млн у вигляді федерального фінансування і €300 млн від землі Нижня Саксонія. Власний, вже схвалений внесок Salzgitter становить понад €1 млрд.


1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page