top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

Прибутки промислових підприємств Китаю у квітні впали на 18% р./р.

За підсумками січня квітня показник скоротився на 21,4% р./р.

Прибутки промислових підприємств Китаю за підсумками квітня 2023 року скоротилися на 18,2% у порівнянні з квітнем 2022 року. У березні показник скоротився на 19,2% р./р. Про це повідомляє Reuters з посиланням на Національне бюро статистики Китаю (NBSC).

Протягом січня-квітня поточного року прибутки промисловців КНР скоротилися на 21,4% р./р. Компанії продовжують боротися з тиском недостатньої маржі та слабким попитом на тлі невдалого економічного відновлення після зняття карантинних обмежень.

«Загалом, сьогоднішні дані показують, що промислові підприємства, особливо приватні та акціонерні, продовжують зазнавати впливу комбінації несприятливих факторів, таких як базовий ефект, короткостроковий тиск на економічне відновлення та тенденція до зниження індексу цін виробників», – зазначає Брюс Панг, головний економіст Jones Lang Lasalle.

Китайські промислові виробники борються як зі слабким внутрішнім попитом, так і зі зниженням попиту на основних експортних ринках країни.

Такж страждають виробники сталі та інших металів. Протягом останнього тижня ціни на сталеву арматуру, яка використовується у будівництві, досягли найнижчого рівня за три роки, і лише третина заводів країни зараз працює з прибутками.

«У травні все ще відчувається певний тиск на металургів через різницю між цінами виробництва та продажу сталі, причому ціни на готову продукцію падали протягом місяця через повільніше, ніж очікувалося, відновлення попиту», – зазначає Baowu Steel Group.

Протягом січня-квітня 2023 року прибутки впали у 27 із 41 головних промислових компаній Китаю, при цьому металургійний сектор показав найбільше падіння – на 99,4%.

Наразі Китай планує зосередитись на відновленні та розширенні попиту, подальшому покращенні рівня промислового виробництва, маркетингу та впевненості у бізнесі.

Зазначимо, Китай планує наростити ВВП за підсумками 2023 року на 5%. Ознаки швидкого відновлення після скасування карантинних обмежень наприкінці минулого року спонукали багато установ, зокрема Світовий Банк, очікувати більш значного росту економіки у поточному році.

Нагадаємо, Китай у січні-квітні 2023 року збільшив виплавку сталі на 4,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2022-го – до 354,39 млн т. У квітні китайські металурги виробили 92,64 млн т сталі, що на 1,5% більше в порівнянні з квітнем минулого року.

Очікується, що виробництво сталі в Китаї зіткнеться з більшим тиском у другій половині року, оскільки уряд країни повідомив про плани скорочувати виробництво сталі у порівнянні з 2022 роком.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page