top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Попит на сталь у Китаї падає на фоні періодичних локдаунів

У травні споживання сталі в країні знизилося на 14%, тоді як добове виробництво зростало протягом місяця на 1-3%

Внутрішній попит на сталь у Китаї скоротився на фоні періодичних локдаунів через пандемію коронавірусу, а також зниження будівельної активності. Про це повідомив CNBC.

У травні споживання сталі в країні скоротилося на 14% в порівнянні з аналогічним місяцем 2021 року. При цьому, добове виробництво чавуну, сталі та готової продукції зростало на 1-3% протягом місяця.

У результаті запаси на складах металургійних підприємств накопичуються, що створює тиск на ціни готової продукції. У травні складські запаси виробників зросли на 12% у порівнянні з травнем минулого року.

«Для повернення до середнього рівня запасів, який спостерігався останні 5 років, знадобиться щонайменше 2 місяці – за умови, що попит на сталь усередині країни відновиться», – зазначив Річард Лю, аналітик CRU Group

Карантинні заходи, запроваджені в різних містах Китаю, для обмеження поширення спалаху коронавірусу, призвели до зупинення робіт на об’єктах житлового та інфраструктурного будівництва. Саме ці сфери є найбільшими споживачами сталі країни.

Внаслідок цього інвестиції в нерухомість за січень-травень знизилися на 4%, а продажі – на 34,5%. Ділову активність стримують локдауни, що призводять до зупинення роботи бізнесу.

Як зазначають аналітики, доменні печі Китаю зараз працюють майже на повну потужність – понад 90%. Це найвищий показник за 13 місяців, незважаючи на зниження прибутку та попиту.

Нагадаємо, за підсумками китайські металурги випустили 96,61 млн т сталі, сягнувши рекордного показника за останні 12 місяців. Показник на 3,5% менший у порівнянні з рекордною в історії китайської металургії виплавкою сталі в травні 2021 року, але на 4,1% більше, ніж у квітні.

Китай – найбільший виробник сталі у світі. За підсумками 2021 року китайські металурги знизили виробництво сталі на 3% у порівнянні з 2020 роком – до 1,03 млрд т.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page