top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Польща пропонує прокласти ширококолійну лінію до порту Гданськ

Порт Гданськ може стати основною артерією для українського експорту, тому сторони розглядають шляхи покращення логістики

Польща пропонує прокласти ширококолійну лінію до морського порту Гданськ для перевезення українського експорту. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський, повідомляє USM.

Порт Гданськ може стати головною артерією для експорту українського зерна, тому зараз сторони укладають угоди, які можуть стати основою великих інвестицій.

Поки що Польща не може прийняти все українське зерно, оскільки до такого навантаження не готові ні порти, ні залізниця країни. Проте Київ розглядає можливість відправляти зерно через Польщу в довгостроковій перспективі», – наголосив Ярослав Качинський.

Крім того, Польща пропонує прокласти ширококолійну металургійну лінію, яка закінчується у Славкові, щоб вона вела до Гданська вздовж вугільної магістралі.

За підсумками 2021 року в порту Гданськ обробили 53,2 млн т вантажів, що на 11% більше, ніж у 2020 році.

Україна вивчає можливості для експорту металопродукції та зернових на світовий ринок через порти країн Балтії. Крім того, Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство, яке покликане збільшити обсяг залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу.

Так, «Метінвест» розпочав роботу над побудовою логістики через порти Балтики та Румунії. Своєю чергу, «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводить переговори з урядом Польщі щодо розміщення в портах Балтійського моря потужностей, необхідних для транспортування металургійної продукції.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page