top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Парламент прийняв у цілому законопроєкт про пільговий імпорт

Законопроєкт підтримали 353 із 363 депутатів

Верховна Рада на пленарному засіданні у четвер ухвалила законопроєкт №7190 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану».


Як свідчить інформація з сайту парламенту, законопроєкт підтримали 353 із 363 депутатів.


Проєкт закону передбачає звільнення від ввізного мита та ПДВ імпорт товарів в Україну платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп, скасування податку на нерухомість та спрощену форму розмитнення.


Відповідно до тексту пояснювальної записки до законопроєкту, звільнення від митних тарифів ​​не поширюється на товари з Росії, Білорусі та з тимчасово окупованих територій. Для переліку товарів, визначених Кабміном, скасовується обов’язок подавати дозвільні документи, які необхідні при імпорті. Також з 1 квітня 2022 року до завершення воєнного стану звільняються від ПДВ операції із ввезення товарів платниками єдиного податку 1-3 груп.


Щодо нерухомості, то власники житлової нерухомості із зони бойових дій звільняються від податків за 2021 та 2022 роки, а нежитлової – від податків з 1 березня 2022 року до 31 грудня року, в якому буде скасовано воєнний стан.


Органи місцевого самоврядування наділяються правом впроваджувати місцеві податки та вносити зміни до раніше встановлених (зменшувати/збільшувати ставки) без поширення вимог регуляторного законодавства.


Нагадаємо, вчора, 23 березня, законопроєкт №7190 схвалив Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради.


Тиждень тому парламент проголосував за проєкт рішень з підтримки економіки, який передбачає запровадження 2%-ї ставки від обороту замість ПДВ та податку на прибуток для компаній з оборотом до 10 млрд грн. Проєкт закону містить рішення щодо податкової лібералізації та підтримки бізнесу в період воєнного стану.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page