top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Парламент повернув відшкодування ПДВ експортерам

Це рішення підтримає експортноорієнтовані галузі країни

Верховна Рада ухвалила закон про відновлення реєстрації податкових накладних та відшкодування податку на додану вартість (ПДВ). Законопроєкт №7360 підтримали 276 народних депутатів.

Вчора, 12 травня, Верховна Рада прийняла за основу та в цілому закон «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану».

Метою документу зазначено “відновлення бюджетного відшкодування податку на додану вартість”.

Закон передбачає:

  • відновлення строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання податкової звітності, сплати податків для платників, які мають можливість виконувати свої податкові обов’язки;

  • відновлення камеральних та документальних перевірок податкової звітності;

  • поновлення відшкодування сум податку на додану вартість із бюджету.

Таким чином, закон відновлює реєстрацію податкових накладних, зокрема їх реєстрацію за лютий-травень 2022 року передбачено до 15 липня цього року.

Згідно з документом, платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності або сплату податків у період після початку війни 24 лютого, якщо ці податкові обов’язки було виконано протягом 60 днів з дня відновлення такої можливості. Такі самі преференції даються і платникам податків, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку.

Нагадаємо, підприємства ГМК відчувають нестачу оборотних коштів, зумовлену відсутністю відшкодування ПДВ експортерам.

«Справа в тому, що з 1 березня держава припинила відшкодування ПДВ експортерам, зокрема металургам та гірникам. Йдеться про більш ніж 10 млрд грн у всій галузі», – раніше казав Олександр Каленков, президент ВП “Укрметалургпром”.

Європейська Бізнес Асоціація пропонувала органам влади розглянути перелік точкових рішень для дерегуляції бізнесу. Ці пропозиції можна розділити на дві категорії – тимчасові, на період воєнного стану, і ті, що потребують застосування на постійній основі. Наприклад, серед тимчасових пропозицій: скасувати перелік критичного імпорту, відновити відшкодування ПДВ експортерам та лібералізувати податкову систему щодо податків на працю.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page