Кошти планують спрямувати на модернізацію підприємства й зменшення впливу на навколишнє середовище
Парламент Нідерландів підтримав надання близько €3 млрд «зелених» субсидій металургійному заводу Tata Steel Ijmuiden, дочірньому підприємству глобального виробника сталі Tata Steel. Про це повідомляє IO.
Tata Steel в Еймейдені є другим за величиною металургійним заводом в Європі, та одним з найбільших промислових роботодавців Нідерландів. Підприємство несе значний екологічний вплив на прилеглі регіони через великі обсяги викидів, використовуючи застарілу доменну технологію виробництва.
Державні кошти планують спрямувати на декарбонізацію заводу та підвищення стійкості сталеливарної промисловості країни. Шлях до найбільшої за останній час екологічної субсидії комерційній компанії вважається відкритим, водночас парламент вимагає твердих гарантій щодо виконання взятих зобов’язань.
Перепрофілювання заводу неминуче призведе до змін для міста Еймейден. Дехто занепокоєний потенційною втратою робочих місць, водночас «зелена» модернізація відкриває можливість для створення нових посад.
За словами прессекретаря Tata Steel Пітера ван Боессхотена, Tata Steel задоволена широкою підтримкою з боку голландського парламенту щодо підвищення стійкості сталеливарного заводу.
«Крім власних коштів, які ми вкладемо в проєкт Green Steel, нам потрібна й державна підтримка, як і нашим конкурентам в Німеччині, Бельгії та Франції, щоб максимально наблизитись до європейських правил гри», – додав він.
Водночас Tata Steel підкреслила, що дискусії з урядом Нідерландів щодо дорожньої карти декарбонізації тривають, очікується, що процес детальних переговорів триватиме місяці.
Потужність металургійного заводу в Еймейдені оцінюється в 6 млн т чавуну на рік з двох доменних печей. ДП №6 здатна виробляти 2,5 млн т чавуну на рік. Обсяги виробництва сталі на заводі оцінені в 7,5 млн т/рік. Підприємство спеціалізується на виробництві холоднокатаних, гарячеоцинкованих та фарбованих рулонів, а також луджених виробів.
Викиди та вплив на навколишнє середовище голландського заводу Tata Steel протягом тривалого часу викликали суперечки, але декарбонізація заводу вимагає великих інвестицій. Уряд країни багато років дотримувався ліберального підходу до цього питання, побоюючись, що втручання може коштувати тисяч робочих місць.
Нагадаємо, у 2024/2025 фінансовому році Tata Steel планує капітальні витрати в розмірі приблизно $2,04 млрд. При цьому, 75% з озвученої суми припадає на проєкти в Індії, а залишок – на підприємства в Європі.