top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

Нова держкомпанія Китаю почала переговори із великими постачальниками руди

Кілька провідних китайських меткомбінатів делегували всі термінові закупівлі China Mineral Resources Group

China Mineral Resources Group (CMRG), держагентство, створене минулого року для консолідації закупівель Пекіном залізної руди. веде переговори з провідними світовими майнерами щодо постачань сировини на наступний рік. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

У ході переговорів з чотирма найбільшими світовими постачальниками ЗРС – Rio Tinto, BHP, Vale та Fortescue Metals, CMRG шукає пільгові умови щодо транспортування, сортів тощо, зауважують джерела.

Після повільного старту кілька великих комбінатів, включаючи China Baowu Steel і Ansteel, припинили переговори щодо довгострокових контрактів на постачання з четвіркою великих виробників залізної руди. Це може збільшити переговорну силу CMRG, навіть якщо меткомбінати все ще відповідатимуть за спотові закупівлі. За інформацією інсайдерів, агентство також представляє інтереси деяких малих і середніх виробників сталі.

На частку Китаю припадає близько 75% світового імпорту залізної руди. Країна вже давно намагається покращити свою позицію на переговорах щодо цієї сировини. Це стало ще актуальнішим зараз, оскільки заводи перебувають під фінансовим тиском. Пекін заснував CMRG у липні минулого року, що сколихнуло гірничодобувну промисловість, оскільки поява такого гравця може змінити існуючі структури ціноутворення.

China Baowu, Ansteel і Пекінський комітет з нагляду та управління державними активами, який контролює держпідприємства уряду, включаючи CMRG, зауважує Bloomberg, поки не прокоментували цю інформацію, як Vale. Представник Fortescue відповів: компанія не може обговорювати конфіденційні перемовини, але продовжує співпрацювати з CMRG. BHP і Rio відмовилися від коментарів.

Нагадаємо, прогнозувалося, що CMRG уже у 2023 році може стати найбільшим у світі покупцем залізної руди. Група консолідує закупівлі для близько 20 найбільших китайських виробників сталі. Перехід до консолідації закупівель для сталеливарної промисловості Китаю дасть агентству великі повноваження на переговорах щодо залізної руди, воно планує домагатися знижок у порівнянні з поточними ринковими цінами.

Нещодавно рейтингове агентство Fitch Ratings переглянуло прогноз цін на залізну руду у 2023 році в бік зростання – до $110/т порівняно зі $105/т у попередньому прогнозі. Прогнози для 2024-2026 років залишилися незмінними – $85/т, $75/т та $70/т відповідно. Інвестиційний банк Goldman Sachs у серпні переглянув свій прогноз цін на руду на другу половину поточного року у бік зниження – на 12%, до $90/т.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page