top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

НКРЕКП схвалила підвищення тарифу на передання електроенергії у 1,5 раза на 2023 рік

Тариф на диспетчеризацію має зрости у 4,5 раза

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила проєкти постанов про затвердження тарифів НЕК «Укренерго» на передання та диспетчеризацію електроенергії на 2023 рік. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідне рішення регулятор ухвалив 18 листопада. Його оприлюднять на сайті НКРЕКП для зауважень та пропозицій, після аналізу яких прийматиметься остаточне рішення.

  • Тариф на передання схвалено у розмірі 522,46 грн/МВт·год (на 2022 рік він становить 345,64 грн/МВт·год).

  • Тариф на диспетчеризацію – у 283,18 грн/МВт·год (чинний – 62,13 грн/МВт·год).

Таким чином, очікується збільшення тарифів на передання електроенергії у 1,5 раза, на диспетчеризацію – у 4,5 раза.

Окрім того, тариф на передання для підприємств зеленої електрометалургії на 2023-й схвалено на рівні 286,29 грн/МВт·год (на 2022-й він не встановлювався).

В обґрунтуваннях проєктів постанов комісія зазначила, що в основу розрахунків покладено деяке коригування пропозиції «Укренерго». За словами голови НКРЕП Костянтина Ущаповського, завданням є ухвалити збалановане рішення, але з огляду на критичну ситуацію в енергосистемі внаслідок російських обстрілів енергетики потребують підтримки.

Проти підвищення тарифів на передання та диспетчеризацію е/е раніше виступили представники промисловості, зокрема, металургійної та хімічної галузей, зауважуючи, що це додаткове навантаження на підприємства, яке може призвести до їх зупинення. Зокрема, представник Запорізького заводу феросплавів Олег Скачко зазначив, що в разі підвищення тарифу на передачу в таких обсягах підприємству доведеться шукати додатково 300 млн грн.

Із закликом не підвищувати тариф на диспетчеризацію електроенергії до «Укренерго» та регулятора, зокрема, зверталися ОП «Укрметалургпром», Український національний комітет Міжнародної торгової палати (lCC Ukraine). У Федерацїї роботодавців України зауважили, що українська промисловість не витримає значного підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії.

Раніше промислові підприємства виступали проти збільшення граничних цін на на електроенергію на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку, що з великою ймовірністю могло призвести до зупинень енергоємних виробництв.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page