top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Між Україною та Молдовою спрощено процедуру передачі вантажних вагонів

Ухвалені зміни дозволять здійснювати транзитні перевезення на ділянці Етулія-Рені-Джурджулешти без 3-добової зупинки у Рені

Верховна Рада ратифікувала внесення змін до Угоди між урядом України та Молдови про діяльність залізничного транспорту, відповідно до якої спрощується передача вантажних вагонів між країнами. Про це йдеться у пресрелізі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Ухвалені зміни дозволять здійснювати транзитні перевезення на дільниці Етулія (Молдова) – Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова), без тридобової зупинки у Рені.

Це стосуватиметься рухомого складу всіх форм власності та вантажів, які прямують зі станцій Молдови та України або транзитом через їх території в напрямку молдовського міста Джурджулешти та румунського Галац-Ларга.

«Ці зміни дають можливість значно прискорити та збільшити залізничні вантажоперевезення між Україною та Молдовою, а також суттєво підвищити експортний потенціал портів Дунайського кластеру. Разом із цим, ми зосереджуємо зусилля над відновленням та розвитком інфраструктури морських портів Ізмаїл та Рені для розширення номенклатури вантажів», – зазначив віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Ухвалені зміни також сприятимуть збільшенню пропускної спроможності пунктів пропуску Фрікацей-Етулія та Рені-Джурджулешти.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» надаватиме послугу перевезення вантажів транзитом по території Молдови в усіх сполученнях. Відповідний договір уклали філія «Центр транспортної логістики» УЗ та молдовський залізничний оператор Calea Ferată din Moldova (CFM). Цей крок дозволить підсилити експортні можливості УЗ та наростити обсяг перевезень стратегічно важливих експортних вантажів.

ЄС та ЄБРР спрямують €43 млн на модернізацію залізниці в Молдові – кошти інвестують у відновлення ключового транзитного маршруту на шляхах солідарності для України.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page