top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

«Метінвест» із початком війни трансформував операційну модель бізнесу – CEO

Ухвалені рішення дозволили стабілізувати обсяги виробництва

З початком повномасштабного вторгнення РФ група «Метінвест» повністю трансформувала операційну модель бізнесу, перебудувала логістику і стабілізує обсяги виробництва, що дає змогу обслуговувати боргові зобов’язання. Про це виданню dsnews.ua у рамках проєкту «Топ-10 CEO воєнної доби» розповів гендиректор компанії Юрій Риженков, ідеться в повідомленні компанії.

Після втрати двох найбільших меткомбінатів групи – маріупольських ММК ім. Ілліча та «Азовсталі» – було розроблено алгоритм дій у разі надзвичайних ситуацій та запроваджено деякі управлінські практики.

«Завдяки їм група продовжує працювати, зберігати робочі місця, сплачувати податки, підтримувати економіку, допомагати армії та українцям», – зауважує СЕО компанії.

Після зупинки підприємств у Маріуполі та Авдіївці, розриву технологічних і логістичних ланцюжків «Метінвесту» довелося повністю перебудовувати бізнес. Чорноморські порти, якими експортувалася продукція, були заблоковані росіянами. Компанія вибудувала нову логістику – зараз більша частина перевезень до Європи здійснюється залізницею, а також через порти Румунії та Польщі.

Крім того, створено комерційну дирекцію на основі дирекції з продажу та дирекції з логістики та закупівель.

На початку російського вторгнення закордонні підприємства групи залежали від сировини маріупольських комбінатів, переважно «Азовсталі». Після перегляду операційної моделі прокатні заводи компанії в Італії та Великій Британії працюють автономно на сировині місцевих виробників, болгарське підприємство отримує напівфабрикати від меткомбінату «Каметсталь». Окрім того, для продукції вугільних шахт у США, які раніше постачали вугілля українським підприємствам, знайдено альтернативних покупців. Ці кроки дали змогу значно збільшити обсяг завантаження закордонних активів.

Група «Метінвест» також подбала про власну генерацію та додаткове обладнання, аби знизити наслідки перебоїв з електропостачанням. Так, в лютому поточного року компанія імпортувала е/е з ЄС, що дало змогу заводам пройти важкий для вітчизняної енергетики період. Як резервний варіант вивчається можливість встановлення поновлюваних джерел енергії.

Попри постійну загрозу ворожих обстрілів, українські підприємства групи продовжують працювати з різним рівнем завантаження, зважаючи на безпекові, логістичні, енергетичні, економічні та інші чинники.

Юрій Риженков вважає, що новою можливістю для української металургії здатна стати DRI-продукція з огляду на розвиток «зеленої» сталі в Європі. Після звільнення Маріуполя «Метінвест» налаштований відновити меткомбінати, побудувавши виробництво вуглецево-нейтральної сталі.

«Те, що «Метінвест» здатний виробляти DRI-продукцію і може збільшити її обсяг, відкриває для нас нові європейські ринки. Зараз ми шукаємо клієнтів у Швеції, Німеччині та Австрії, куди раніше не постачали залізорудну продукцію», – розповів СЕО групи.

Нагадаємо, що «Метінвест» за підсумками першого кварталу 2023 року зменшив виробництво сталі на 75% р./р. – до 491 тис. т. У порівнянні з четвертим кварталом минулого року показник зріс на 96%. Виробництво чавуну за січень-березень 2023-го становило 448 тис. т, що на 75% менше від показника першого кварталу 2022 року, але на 66% більше до четвертого кварталу минулого року. Випуск металопродукції (напівфабрикати та готова продукція) за січень-березень 2023-го скоротився на 58% р./р., але зріс на 46% кв./кв. – до 829 млн т.

«Метінвест» з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств, за підсумками січня-березня 2023 року перерахував до бюджетів усіх рівнів в Україні понад 2,5 млрд грн податків і зборів.

3 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page