top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

«Метінвест» прагне забезпечити Європу «зеленою» залізорудною сировиною

Компанія має усі передумови для інвестицій у потужності й вже реалізує низку проєктів модернізації


Група «Метінвест» прагне забезпечити Європу екологічно чистою залізорудною сировиною (ЗРС) для підтримки переходу до виробництва «зеленої» сталі. Компанія має усі передумови для інвестицій у потужності й реалізує низку проєктів модернізації. Про це йшлося в ході Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC2024) у Берліні, повідомляє Дмитро Ніколаєнко, комерційний директор «Метінвесту».


«Українська конференція з питань відновлення в Берліні висунула багато інноваційних ідей щодо майбутнього української економіки. «Метінвест» прагне втілити ці ідеї в життя, очолюючи ініціативу забезпечення переходу Європи до виробництва «зеленої» сталі екологічно чистою залізорудною сировиною», – зазначив він.

Ключовими передумовами для інвестицій в активи групи є великі запаси магнетитових руд, котрі забезпечують стале виробництво DRI/HBI, багаторічна експертиза у виробництві залізорудної сировини, «зелена» трансформація, стратегічне позиціювання, а також близькість до Європи.


Наразі компанія зосереджена на наступних поточних та майбутніх проєктах:

  • Модернізація збагачувальних потужностей Північного гірничо-збагачувального комбінату (Північний ГЗК). У фокусі: виробництво високоякісного залізорудного концентрату для випуску DR-окатків.


  • Модернізація фабрики огрудкування Північного ГЗК. У фокусі: підвищення якості окатків та продуктивності обладнання.


  • Будівництво потужностей з виробництва DR-окатків. У фокусі: розширення потужностей для задоволення зростаючого попиту на високоякісну ЗРС.


  • Будівництво установок для виробництва DRI/HBI. У фокусі: будівництво до 3 нових установок загальною потужністю 7,5 млн т/рік. На початковому етапі агрегати працюватимуть на природному газі, а в майбутньому перейдуть на водень.


«У зв’язку з тим, що «Метінвест» впроваджує ці амбітні ініціативи, ми звертаємося за підтримкою до міжнародних фінансових інституцій і вітаємо партнерство в угодах про поставки. Разом ми можемо прокласти шлях до більш екологічного та сталого майбутнього», – резюмує Дмитро Ніколаєнко.

За підсумками 2023 року «Метінвест» збільшив випуск товарної залізорудної продукції на 18% у порівнянні з 2022 роком – до 9,35 млн т, зокрема концентрату скоротив на 14% р./р., до 4,07 млн т, а окатків – наростив на 66% р./р., до 5,28 млн т. Основна частина продукції спрямовувалась на ринок ЄС.


Минулого року на підтримку виробничих потужностей Центрального, Інгулецького й Північного гірничо-збагачувальних комбінатів було спрямовано 2,3 млрд грн інвестицій. Інвестиції скеровували у проєкти підвищення продуктивності та якості продукції, забезпечення стабільної роботи ключового обладнання, зменшення витрат на виробництво залізорудної сировини.


Протягом поточного року «Метінвест» планує вкласти в обладнання та робочі майданчики (металургійні й видобувні потужності) $320 млн капітальних та близько $350 млн операційних інвестицій.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page