top of page
Пошук

Металурги Чехії потребують реалістичного кліматично-енергетичного плану

Фото автора: ELEGINELEGIN

Енергомісткі підприємства проти надто амбітних кліматичних цілей без чіткої стратегії


Промисловість Чехії закликає уряд до ухвалення реалістичного та обґрунтованого Національного кліматично-енергетичного плану (НКЕП). Про це йдеться у зверненні представників промисловості, оприлюдненому Асоціацією металургів Чехії.


У червні поточного року чеська влада відклала затвердження стратегічних документів, що мають визначити енергетичну та кліматичну політику країни на наступні 25 років, включно з НКЕП. Представники металургійної, хімічної, ливарної, будівельної та інших галузей вважають, що цей документ потребує доопрацювання, і вказують на низку критичних недоліків.


Найбільшу стурбованість викликає відсутність чіткої стратегії щодо майбутніх потреб в електроенергії для декарбонізації енергомістких секторів промисловості. Промисловці наголошують на важливості забезпечення стабільних джерел енергії, зокрема з відновлюваних чи низьковуглецевих джерел, для покриття зростаючих потреб.


«Успіх декарбонізації залежить не лише від великих фінансових інвестицій у «зелені» технології, але й від наявності достатньої кількості електроенергії, яка повинна надходити не тільки з відновлюваних джерел. Ба більше, доступність цих технологій наразі обмежена», – йдеться у зверненні.

За їхніми словами, концепція НКЕП наразі не відповідає реальним можливостям країни щодо декарбонізації. Відсутність детального аналізу впливу на промислові сектори робить плани нереалістичними. Промисловці вимагають включити до документа оцінку впливу на конкурентоспроможність чеських підприємств, а також врахувати можливе схвалення мети скорочення викидів парникових газів на 90% до 2040 року.


Ще одним недоліком НКЕП є брак аналізу необхідних інвестицій у модернізацію інфраструктури, електричних мереж та технологій, без чого перехід на низьковуглецеву енергію буде неможливим. Питання фінансування таких інвестицій також залишається відкритим.


«НКЕП має відповідати реальній ситуації в економіці нашої країни й не повинен обмежувати конкурентоспроможність промисловості. Чехія завжди була індустріальною державою, що значною мірою залежить від експорту. Якщо ж план веде до деіндустріалізації, промисловість має бути про це проінформована заздалегідь», – додають промисловці.

У випадку реалізації таких заходів, великі промислові підприємства Чехії будуть змушені переглянути свою діяльність. Частина з них може припинити роботу або перенести свої потужності в інші країни, де умови для ведення бізнесу є сприятливішими, що вже спостерігається в деяких випадках, резюмується у зверненні.


Нагадаємо, за підсумками 2023 року Чехія скоротила виробництво сталі на 21,1% у порівнянні з 2022 роком – до 3,4 млн т. Таким чином країна посіла 39-те місце в глобальному рейтингу виробників сталі WorldSteel. Різке зниження виробництва сталі в країні, ймовірно, зумовлене проблемами на металургійному підприємстві Liberty Steel Ostrava.


Імпорт металопрокату в Чехію з третіх країн за минулий рік скоротився на 8,9% у порівнянні з 2022 роком – до 238,17 тис. т. Водночас експорт сталі зріс на 9,6% р./р. – 168,93 тис. т.

 
 

Останні пости

Дивитися всі

©2019 by elegin. Proudly created with Wix.com

bottom of page