top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Металурги Туреччини не чекають покращення попиту після виборів

Ринок сталі сповільнився, покупці укладають угоди лише за потреби поповнення запасів

Учасники ринку сталі Туреччині не очікують покращення попиту після президентських виборів у країні, що відбудуться 14 травня 2023 року. Окрім того, не прогнозується стабілізація обмінного курсу у країні. Про це повідомляє Argus.Media.

Напередодні виборів ринок завмер, більшість покупців укладають угоди тільки за крайньої потреби поповнити запаси. Наразі учасники ринку очікують, що ціни, імовірно, продовжать падіння, коли стане ясно, що вибори не принесуть потрібного стимулу для економіки. Зокрема, прогнозується, що турецька ліра продовжить падати щодо долара США незалежно від результату президентських перегонів.

Окрім того, після землетрусів, що сталися в Туреччині в лютому поточного року, сформувалися очікування щодо будівельного буму. Влада зазначала, що протягом наступних 3-4 місяців для проєктів реконструкції знадобиться 4 млн т арматури. Згодом цю цифру знизили до 3 млн т протягом року.

На нещодавньому галузевому заході генсек Турецької асоціації виробників сталі (TCUD) Вейсел Яян зазначив, що із 600 тис. будинків, які, як очікується, будуть побудовані замість пошкоджених землетрусами або визнаних небезпечними, 130 тис., імовірно, будуть зведені протягом 18 місяців. Це залежатиме від того, як швидко розпочнеться робота після виборів. На побудову інших може знадобитися 4-5 років.

Одним із факторів, що затримує будівельні роботи, є відсутність інвестицій. Наразі загальну вартість реконструкції оцінюють у $150 млрд (раніше називалася цифра у $100 млрд). У TCUD зауважили недостатність фіндопомоги з боку країн з розвиненою економікою.

Перемога опозиції може ще більше загальмувати будівельні проєкти, оскільки та критикувала тендери на будівництво, і є імовірність, що деякі з них спробують провести повторно.

Водночас зі слабкими прогнозами попиту на сталь у Туреччині погіршились настрої на світових ринках довгого прокату. Це означає, що експорт не полегшить ситуацію для металургів країни.

Нагадаємо, що за підсумками першого кварталу 2023 року відвантаження турецької сталі за кордон скоротилися на 48,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 2,2 млн т. Вартість експорту становила $1,9 млрд, що на 51,5% менше р./р. При цьому, імпорт сталі до країни зріс на 5,9% у річному вимірі – до 4,1 млн т. У TCUD прогнозували, що в травні поточного року турецька металургійна промисловість відновить свою конкурентоспроможність на експортних ринках завдяки зниженню цін на газ та електроенергію. Повна стабілізація виробництва та експорту очікується в червні.

4 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page