top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

Металурги Туреччини не чекають покращення попиту після виборів

Ринок сталі сповільнився, покупці укладають угоди лише за потреби поповнення запасів

Учасники ринку сталі Туреччині не очікують покращення попиту після президентських виборів у країні, що відбудуться 14 травня 2023 року. Окрім того, не прогнозується стабілізація обмінного курсу у країні. Про це повідомляє Argus.Media.

Напередодні виборів ринок завмер, більшість покупців укладають угоди тільки за крайньої потреби поповнити запаси. Наразі учасники ринку очікують, що ціни, імовірно, продовжать падіння, коли стане ясно, що вибори не принесуть потрібного стимулу для економіки. Зокрема, прогнозується, що турецька ліра продовжить падати щодо долара США незалежно від результату президентських перегонів.

Окрім того, після землетрусів, що сталися в Туреччині в лютому поточного року, сформувалися очікування щодо будівельного буму. Влада зазначала, що протягом наступних 3-4 місяців для проєктів реконструкції знадобиться 4 млн т арматури. Згодом цю цифру знизили до 3 млн т протягом року.

На нещодавньому галузевому заході генсек Турецької асоціації виробників сталі (TCUD) Вейсел Яян зазначив, що із 600 тис. будинків, які, як очікується, будуть побудовані замість пошкоджених землетрусами або визнаних небезпечними, 130 тис., імовірно, будуть зведені протягом 18 місяців. Це залежатиме від того, як швидко розпочнеться робота після виборів. На побудову інших може знадобитися 4-5 років.

Одним із факторів, що затримує будівельні роботи, є відсутність інвестицій. Наразі загальну вартість реконструкції оцінюють у $150 млрд (раніше називалася цифра у $100 млрд). У TCUD зауважили недостатність фіндопомоги з боку країн з розвиненою економікою.

Перемога опозиції може ще більше загальмувати будівельні проєкти, оскільки та критикувала тендери на будівництво, і є імовірність, що деякі з них спробують провести повторно.

Водночас зі слабкими прогнозами попиту на сталь у Туреччині погіршились настрої на світових ринках довгого прокату. Це означає, що експорт не полегшить ситуацію для металургів країни.

Нагадаємо, що за підсумками першого кварталу 2023 року відвантаження турецької сталі за кордон скоротилися на 48,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 2,2 млн т. Вартість експорту становила $1,9 млрд, що на 51,5% менше р./р. При цьому, імпорт сталі до країни зріс на 5,9% у річному вимірі – до 4,1 млн т. У TCUD прогнозували, що в травні поточного року турецька металургійна промисловість відновить свою конкурентоспроможність на експортних ринках завдяки зниженню цін на газ та електроенергію. Повна стабілізація виробництва та експорту очікується в червні.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page