top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

Литва та Україна планують з’єднати порти Одеси та Клайпеди залізницею

Такий коридор в обхід Білорусі та Росії важливий для Литви та країн Балтії

Литва та Україна розглядають можливість розвитку нових транспортних коридорів між портом Клайпеда та українськими морськими портами, зокрема одеськими, а також покращення залізничного сполучення між країнами та збільшення обсягів вантажоперевезень. Про це повідомило Міністерство транспорту та зв’язку Литви, пише ЦТС.

В березні 2023 року у Львові відбулася зустріч делегацій Економічного комітету Верховної Ради України та Економічного комітету Сейму Литовської Республіки. На заході обговорювалися спільні дії, спрямовані на створення додаткової ланки Балтійсько-Адріатичного коридору через ЄС до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) та кордону України в напрямку Дорогуська.

«Нам необхідно з’єднати Балтійське та Чорне моря транспортними коридорами з достатньою пропускною спроможністю, трансформувати чинне залізничне сполучення від Клайпедського морського порту до Одеси та інших українських портів у коридор TEN-T європейською колією. Такий коридор в обхід Білорусі та Росії важливий не тільки для Литви, а й для інших країн Балтії, щоб ефективно використовувати свої морські порти та виходити до Південної Європи», – зазначила заступник міністра транспорту Литви Лорета Маскаліовене.

За її словами Литва та Україна мають зробити конкретні кроки, зокрема спрямовані на визначення важливих проектів для реалізації цього коридору та співпрацю з інститутами ЄС.

Наразі найбільш значним питанням є спільні зусилля щодо розроблення додаткового транспортного коридору до мережі TEN-T, що дозволить збільшити загальну пропускну спроможність на кордоні Україна – ЄС у напрямку портів Балтійського моря.

Поліпшення транспортного сполучення між країнами дозволить і надалі збільшувати обсяг вантажних перевезень залізницею між Клайпедським морським портом та Україною.

Литовський порт Клайпеда за підсумками 2022 року скоротив перевалку вантажів на 21% у порівнянні з 2021 роком – до 36,1 млн т. Таким чином, порт скоротив вантажообіг до мінімуму з 2013 року, коли було оброблено 33,4 млн т вантажів. Зниження відбулося переважно внаслідок втрати майже всіх транзитних вантажів через війну в Україні та пов’язані з нею санкцій.

Нагадаємо, Литва планує прокласти залізничну колію європейського стандарту до Клайпедського державного морського порту. Відсутність євроколії значно знижує конкурентоспроможність порту.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page