top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Литва планує прокласти європейську колію до порту Клайпеда

Відсутність євроколії значно знижує конкурентоспроможність литовського порту

Литва планує прокласти залізничну колію європейського стандарту до Клайпедського державного морського порту. Про це заявив міністр комунікацій та транспорту Литви Марюс Скуодіс, повідомляє Rail.Insider.

У Литві прокладена колія шириною 1520 мм, а в Європі – 1435 мм. Відсутність євроколії значно знижує конкурентоспроможність Клайпедського порту.

Як зазначив міністр транспорту, проєктні документи щодо будівництву до порту колії нового стандарту планують передати до євроструктур цього чи наступного року.

«Необхідно домогтися, щоб проєкт було визнано пріоритетним у межах ЄС. Тоді ми зможемо розраховувати на європейське фінансування», — заявив Марюс Скуодіс.

Литва хоче домогтися, щоб ділянку протяжністю 250 км від Каунаса до Клайпеди включили до міжнародного проєкту Rail Baltica, який реалізують країни Балтії. Зараз цей проєкт передбачає з’єднання євроколією Таллінну, Риги, Каунасу, Варшави та Берліну, а Клайпедський порт залишається осторонь.

Вартість проєкту Rail Baltica, який планується завершити в 2030 році, оцінюється в €5,8 млрд. Близько 85% коштів становить європейське фінансування.

Зазначимо, в Україні ширина залізничної колії також становить 1520 мм. Блокада українських морських портів змусила експортерів спрямувати свою продукцію на експорт залізницею в Європу. Різниця в ширині колії створила великі черги на кордонах з ЄС та зробила питання про прокладку євроколії в Україні нагальним.

Міністерство інфраструктури оцінює вартість переходу однієї залізничної лінії на євроколію у $2-3 млрд. Проєкти модернізації під європейські колії від кордону до Львова та Ковеля, описані у Національній транспортній стратегії, потребують понад $75 млн інвестицій.

По словам прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна почне поетапно переходити на європейську колію, щоб з’єднати українську залізницю з Євросоюзом. Спочатку планується з’єднати великі вузли та міста, а надалі передбачено поступове розширення по всій країні.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Komentáře


bottom of page