top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Котирування залізної руди наближаються до позначки $100/т

Ф’ючерси руди на Даляньській біржі за тиждень 21-28 квітня 2023 року знизились на 2,3% у порівнянні з попереднім тижнем

Вересневі ф’ючерси на залізну руду, що найбільше торгуються на Даляньській товарній біржі, за тиждень 21-28 квітня 2023 року впали на 2,3% у порівнянні з попереднім тижнем – до 714 юанів/т ($103,12/т). Про це свідчать дані Nasdaq.

На Сінгапурській біржі котирування базових червневих ф’ючерсів станом на 28 квітня 2023 року впали на 7,3% у порівнянні з ціною на 21 квітня – до $100,75/т. При цьому, на торгах 25 квітня поточного року, ціни на ЗРС майже подолали психологічний бар’єр у $100/т, але згодом незначно відновились.

Минулого тижня котирування залізної руди продовжили падати на фоні низького попиту з боку китайських металургів та збільшення запасів у портах Китаю. Також на ціни негативно впливає ситуація на ринку нерухомості країни. Нещодавно оприлюднені результати будівництва за перший квартал, котрі свідчать про падіння показника на 19,2% р./р., відображають низький попит на сталь, а відповідно і на сировину для її виробництва.

Окрім того, останні звіти світових гірничовидобувних компаній сигналізують про достатню пропозицію залізної руди, що також свідчить про майбутній профіцит сировини на ринках та подальший тиск на ціни.

Наразі попит на сталеливарну сировину в Китаї буде більш обмеженим, оскільки велика частина місцевих металургійних підприємств переводить свої потужності на технічні обслуговування або скорочує виробництво. Таким чином металурги намагаються врегулювати попит та пропозицію, щоб стримати падіння цін.

Хоча ситуація на ринку є доволі невтішною, а ціни йдуть вниз, Національна комісія з розвитку та реформ Китаю продовжує наголошувати, що стежить за ціноутворенням та, в разі необхідності обмежуватиме нераціональне підвищення цін. У минулому такі заяви оголошувалися, як правило, під час зростання цін.

Загалом прогноз щодо попиту на залізну руду та сталь наразі є менш втішним, ніж на початку року, коли ринок сподівався на економічне відновлення найбільшої економіки світу. Навіть якщо китайський попит на ЗРС зросте найближчим часом, ціни на сировину будуть слабкими через політику уряду щодо скорочення виробництва у 2023 році.

Видобуток залізної руди в Китаї за підсумками березня 2023 року скоротився на 5% у порівнянні з березнем 2022-го – до 86,4 млн т. За перший квартал показник залишився близьким до рівня 2022 року – 243,26 млн т.

При цьому імпорт ЗРС в Китай за перший квартал зріс на 9,8% р./р. – до 294,33 млн т. У березні Китай імпортував 100,23 млн т залізної руди, що на 10,6% більше в порівнянні з лютим поточного року та на 14,8% порівняно з березнем 2022-го.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page