top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

Китай у січні-серпні збільшив експорт металопродукції на 28,4% р./р.

У серпні китайські металургійні компанії відвантажили за кордон на 13,3% більше сталі, ніж у липні

Китайські металургійні компанії за підсумками січня-серпня 2023 року збільшили експорт металопродукції на 28,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 58,78 млн т. Про це свідчать дані Китайської асоціації чавуну та сталі (CISA).

У серпні поточного року металурги Китаю відвантажили на експорт 8,28 млн т сталі, що на 13,3% більше у порівнянні з липнем. Порівняно з серпнем 2022 року показник впав на 13,9%. Середня ціна експорту у серпні становила $810,7/т, що на $56,3/т або 6,5% менше м./м.

Імпорт сталі в Китай за підсумками січня-серпня 2023-го становив 5,06 млн т, що на 32,1% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року. У серпні китайські споживачі зменшили імпорт металопродукції на 5,6% порівняно з липнем поточного року, та на 28% у порівнянні з серпнем 2022-го – до 640 тис. т.

Середня ціна імпорту сталі у серпні становила $1669,2/т, збільшившись на 4,2% до попереднього місяця.

Зазначимо, високі показники експорту сталі з Китаю викликані низькими цінами на металопродукцію порівняно з іншими країнами-експортерами, а також низьким внутрішнім попитом, що змушує вітчизняних виробників спрямовувати залишки продукції за кордон.

Основні обсяги сталі експортуються до регіонів, в яких не діють торгівельні бар’єри, зокрема Південно-Східна Азія, Близький Схід Південна Азія, Центральна Америка тощо.

Внутрішній попит на сталеву продукцію все ще низький на фоні слабкого споживання в будівельній галузі. Динаміка експорту показувала зростання протягом лютого-травня, але в червні показник почав спадати, ймовірно, через скорочення виробництва сталі на фоні тиску уряду, а також сповільнення попиту за кордоном, оскільки країни борються з інфляцією та зменшенням купівельної спроможності.

Очікується, що за підсумками 2023 року Китай наростить експорт сталі на 10% р./р., до понад 72 млн т. Тобто у другому півріччі обсяги експорту будуть поступово скорочуватись у місячній динаміці, хоча будуть вищими, ніж у 2022 році.

Китай у січні-травні 2023 року збільшив виплавку сталі на 1,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2022-го – до 445 млн т. У травні китайські металурги виробили 90,12 млн т сталі, що на 7,4% менше в порівнянні з травнем минулого року.

Очікується, що виробництво сталі в Китаї зіткнеться з більшим тиском у другій половині року, оскільки уряд країни повідомив про плани скорочувати виробництво сталі у порівнянні з 2022 роком.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page