top of page
Пошук
Фото автораELEGIN

Канада передбачила податкові пільги на «зелені» інвестиції в $26 млрд

Пільги будуть привабливими для інвесторів у нові галузі, що розвиваються

Уряд Канади оприлюднив серію нових податкових пільг для «зелених» інвестицій на суму близько 35 млрд канадських доларів ($26 млрд). Про це повідомляє Reuters.

У федеральному бюджеті на 2023-2034 роки детально описано, як країна створюватиме фонд зростання або державний інвестиційний механізм, який керуватиме системою контрактів для фіксації майбутньої вартості вуглецю або водню, та скороченням ризиків для великих проєктів. Канада також розширила право на отримання раніше оголошених податкових пільг на використання і зберігання вуглецю (CCUS).

Майже 26 млрд канадських доларів із загальної суми податкових пільг передбачені для сектору виробництва і передачі електроенергії. За словами Френсіса Бредлі, виконавчого директора торгової асоціації Electricity Canada, враховуючи ту роль, яку електрика відіграватиме в декарбонізації канадської економіки, це, імовірно, найважливіший федеральний бюджет для боротьби зі зміною клімату.

Уряд прем’єр-міністра Джастіна Трюдо перебував під тиском із того часу, як в США ухвалили Закон про зниження інфляції (IRA), що передбачає масштабні інвестиції в чисті технології. Канада мала вирівняти умови гри зі своїм найбільшим торговельним партнером.

Попри те, що урядовці Канади просувається в напрямку «зеленого» переходу, передбачені кошти поступаються рівням стимулів з боку Сполучених Штатів. За словами Майкла Бернштейна, виконавчого директора центру Clean Prosperity, IRA може запропонувати інвесторам у чисті технології понад $1 трлн. Податкові пільги на інвестиції в Канаді допомагають компаніям здійснювати разові капіталовкладення. Водночас Штати пропонують постійні податкові пільги на виробництво, що покривають експлуатаційні витрати.

Нові податкові пільги Канади будуть привабливими для інвесторів у нових галузях промисловості, що розвиваються, починаючи від виробництва чистого водню до виробництва транспортних засобів з нульовим рівнем викидів.

Утім, аналітики вважають, що Канаді все ще потрібно зробити більше для розробки контрактів на різницю, які мають заохотити до реалізації великих проєктів з уловлювання вуглецю або виробництва водню. Такі контракти гарантують інвесторам фіксовану ціну на вуглець або водень протягом терміну їх дії.

Нагадаємо, що у лютому поточного року лідери ЄС погодилися дозволити адресну, тимчасову та пропорційну підтримку, аби забезпечити майбутнє Європи як виробничої бази для екологічно чистих технологій і протистояти конкуренції США та Китаю. Єврокомісія запропонувала пом’якшити правила держдопомоги для інвестицій у відновлювану енергетику, декарбонізацію промисловості або транспортні засоби з нульовим рівнем викидів.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page