7 вересня 2022 року уряд вніс коксівне вугілля до переліку товарів, експорт яких заборонено
Кабінет Міністрів України на засіданні 1 листопада 2022 року скасував заборону на експорт коксівного вугілля. Про це повідомив представник уряду у ВР Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі.
Ідеться про зміни до додатку 1 «Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню» до урядової постанови від 29.12.2021 № 1424 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2022 рік».
«Лібералізовано експорт з України у межах визначених обсягів квот коксівного вугілля, яке не використовується для теплової генерації», – зазначив Тарас Мельничук.
Нагадаємо, що у вересні 2022 року Кабмін встановив заборону на експорт коксівного вугілля. Як тоді зауважили у Міненергетики, відповідне рішення ухвалили з метою забезпечення належної підготовки та проходження опалювального сезону, зокрема накопичення достатніх запасів палива для теплової генерації.
Також ішлося про те, що заборона мала допомогти запобігти зловживанню та маніпуляціям з якістю вугілля, що може бути використане для теплової генерації, а замість цього спрямовується на експорт.
Водночас, за даними Державної митної служби, за 9 місяців 2022 року обсяг експорту кам’яного вугілля та антрациту із України становив 624,2 тыс. т. У грошовому виразі у січні-вересні він становив $191,3 млн. Основними споживачами українського кам’яного вугілля та антрациту в січні-вересні були Словаччина (60,6% у грошовому еквіваленті), Польща (24,9%) та Угорщина (13,15%).
Світові ціни на коксівне вугілля залишаються нестабільними. Так, за тиждень 19-26 жовтня 2022 року котирування сировини на австралійському ринку зросли на фоні сезону дощів, а на китайському впали через слабкий ринок сталі. Як пояснюють аналітики, зниження цін на прокат у Китаї та низький попит на сталь тиснуть на ціни залізної руди, коксу та коксівного вугілля. Нижча вартість сировини, своєю чергою, не підтримує цін на сталеву продукцію.
Comments