top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Кабмін скасував заборону на експорт коксівного вугілля

7 вересня 2022 року уряд вніс коксівне вугілля до переліку товарів, експорт яких заборонено

Кабінет Міністрів України на засіданні 1 листопада 2022 року скасував заборону на експорт коксівного вугілля. Про це повідомив представник уряду у ВР Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі.

Ідеться про зміни до додатку 1 «Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню» до урядової постанови від 29.12.2021 № 1424 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2022 рік».

«Лібералізовано експорт з України у межах визначених обсягів квот коксівного вугілля, яке не використовується для теплової генерації», – зазначив Тарас Мельничук.

Нагадаємо, що у вересні 2022 року Кабмін встановив заборону на експорт коксівного вугілля. Як тоді зауважили у Міненергетики, відповідне рішення ухвалили з метою забезпечення належної підготовки та проходження опалювального сезону, зокрема накопичення достатніх запасів палива для теплової генерації.

Також ішлося про те, що заборона мала допомогти запобігти зловживанню та маніпуляціям з якістю вугілля, що може бути використане для теплової генерації, а замість цього спрямовується на експорт.

Водночас, за даними Державної митної служби, за 9 місяців 2022 року обсяг експорту кам’яного вугілля та антрациту із України становив 624,2 тыс. т. У грошовому виразі у січні-вересні він становив $191,3 млн. Основними споживачами українського кам’яного вугілля та антрациту в січні-вересні були Словаччина (60,6% у грошовому еквіваленті), Польща (24,9%) та Угорщина (13,15%).

Світові ціни на коксівне вугілля залишаються нестабільними. Так, за тиждень 19-26 жовтня 2022 року котирування сировини на австралійському ринку зросли на фоні сезону дощів, а на китайському впали через слабкий ринок сталі. Як пояснюють аналітики, зниження цін на прокат у Китаї та низький попит на сталь тиснуть на ціни залізної руди, коксу та коксівного вугілля. Нижча вартість сировини, своєю чергою, не підтримує цін на сталеву продукцію.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comentarios


bottom of page