top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Кабмін має намір запровадити додатковий збір на імпорт

Уряд планує внести на розгляд відповідний законопроєкт уже найближчими тижнями

Кабінет Міністрів має намір розробити законопроєкт про впровадження 10%-го збору для придбання всіх імпортних товарів та послуг. Про це написав повідомив у Telegram-каналі заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

При цьому нардеп зазначає, що йдеться не про додаткові імпортні мита.

«Тут слід зазначити, що обрали концепцію не додаткових імпортних мит (яка складна в адмініструванні), а запровадження 10% збору на валютообмінні операції для придбання всіх імпортних товарів та послуг», – уточнив він.

Згідно з розрахунками уряду, це має зменшити попит на імпортні товари та тиск на гривню.

Очікується, що Кабінет Міністрів внесе на розгляд законопроект уже найближчими тижнями.

Сальдо валютних інтервенцій Національного банку України у липні сягнуло $1,2 млрд – це найменший показник із початку війни. Спалювання золотовалютних резервів у порівнянні з рекордними $3,9 млрд у червні зменшилося у 3,5 раза.

Дефіцит зведеного платіжного балансу України у червні 2022 року становив $2,1 млрд, тоді як у червні 2021 року був профіцит у розмірі 753 млн грн.

Рішення послабити офіційний курс гривні до долара США на 25% – до 36,5686 грн за долар – НБУ прийняв 21 липня. У Нацбанку вважали, що корекція обмінного курсу збільшить приплив та продаж валютної виручки експортерами.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page