top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

За 2 тижні ціни на сталь на європейському ринку впали на 20%

Панічний стрибок цін на сталь у Європі завершився, тому що споживачі задовольнили свої потреби в закупівлях

Ціни на гарячекатаний прокат у Південній Європі за 2 тижні знизилися на 20% – до €1000-1100/т. Це пов’язане з тим, що споживачі задовольнили свої потреби в закупівлях, а логістичні ланцюжки почали переформатовуватися.

Відповідно до індикатора цін Kallanish, ціни на гарячекатаний прокат у Південній Європі за тиждень 8-15 квітня знизилися на €50 у порівнянні з попереднім тижнем – до €1000-1100/т. Котирування г/к прокату у Європі також знизилися на €50 – до €1350-1450/т.

Пікові ціни у Південній Європі на тижні 25 березня – 1 квітня були зафіксовані на рівні €1250-1350/т, після чого знижувалися два тижні поспіль, а у Західній Європі – на тижні 1-8 квітня, на рівні €1300-1500/т .

Компанія з аналізу ринку сталі MEPS International зазначає, що швидке зростання цін на сталь у Європі на початку року стимулювало панічні закупівлі. У квітні висхідна тенденція практично припинилася, оскільки споживачі задовольнили свої потреби в закупівлях. Крім того, у деяких регіонах ціни на гарячекатаний рулон почали знижуватися.

На початку російської агресії на території України європейські сталевиробники зіткнулися з різким зростанням витрат та перебоями в поставках. Більшість з них пропонували обмежені обсяги продажів, періодично виходячи з ринку. Таким чином, ціни на продукцію постійно зростали.

Дистриб’ютори та сервісні центри Європи вирішили підняти ціни на продукцію під час перепродажу протягом березня для збереження запасів та можливості обслуговування постійних клієнтів.

Від початку швидкий стрибок цін стимулював панічні закупівлі сталі. Така тенденція зникла, щойно споживачі заповнили склади.

«Більшість дистриб’юторів мали достатні запаси на початок військових дій в Україні. Незважаючи на це, небажання поповнювати запаси, коли ціни досягнуть пікових значень на фоні зниження потужностей у поєднанні з великим попитом на готову продукцію, призвело до їх скорочення», – йдеться у повідомленні.

Поповнення запасів за таких обставин є основною проблемою для споживачів. Заводи бояться падіння цін на сталь та девальвації акцій. Так, висока вартість сталі та внутрішня інфляція можуть затримати реалізацію нових проектів, що призведе до зниження фактичного попиту.

Світові ціни на брухт за тиждень 11-18 квітня знизилися на $16 у порівнянні з попереднім тижнем – до $635/т. Котирування брухту знижуються вже третій тиждень поспіль, оскільки споживачі стримують попит для одержання сировини за найвигіднішою ціною. Крім того, ринок заповнений дешевою російською заготовкою.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page