top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

«Запоріжсталь» спрямувала 24 млн грн на ремонт природоохоронного обладнання

Комбінат ремонтує установку регенерації соляної кислоти, яка виключає скиди у річку Дніпро

Металургійний комбінат «Запоріжсталь» спрямував понад 24 млн грн на капітальний ремонт установки регенерації соляної кислоти БТА-4 – важливого екологічного об’єкту, який виключає скиди у річку Дніпро. Про це повідомляє Metinvest.Media.

Агрегат був введений в експлуатацію у 2014 році. Унікальне обладнання дозволило повністю уникнути скидання нейтралізованих травильних розчинів цеху холодної прокатки до басейну Дніпра.

«При методі солянокислотного травлення застосовується замкнутий цикл виробництва: розчин соляної кислоти, використаної для травлення металу, не потрапляє до стоків, а скеровується на установку регенерації й після відновлення та очищення повторно використовується у виробництві», – йдеться у повідомленні.

Наразі, після підриву росіянами Каховської ГЕС, особливо важливо, аби таке устаткування працювало стабільно та без перебоїв, зазначає «Запоріжсталь». Для цього фахівці кожні два роки проводять комплексний капітальний ремонт одного з двох реакторів установки регенерації соляної кислоти. З квітня поточного року триває перший етап відновлювальних робіт.

Спеціалісти виконують основні роботи із заміни футерування нижньої частини реактора та циклону, заміну кислостійкої вогнетривкої кладки циклону, опорного кільця та труби. На другому етапі, восени поточного року, фахівці проведуть заміну основних елементів агрегату – форсунок, пальників, конвеєрів, а також перекладку кислотостійкої вогнетривкої кладки реактора.

«Результатом капітального оновлення стане підвищення надійності та стала робота обладнання. На нашій ділянці реактори працюють по черзі: поки один реактор перебуває в роботі, ми проводимо ремонт іншого. Таким чином забезпечується висока надійність обладнання. Крім капітальних ремонтів, регулярно проходять і поточні – кожні три місяці. Це важливо як з точки зору забезпечення стабільного виробничого процесу, так і коректною роботою важливого природоохоронного обладнання», – коментує начальника ділянки регенерації соляної кислоти ЦХП Леонід Алексєєнко.

Устаткування увійде в експлуатацію вже у поточному місяці, після завершення першого етапу капітального ремонту.

Раніше «Запоріжсталь» завершила капітальний ремонт доменної печі №3. Інвестиції у відновлення агрегату були заплановані на рівні 200 млн грн. Протягом 17 діб майже 400 спеціалістів комбінату виконували заміну фурмених холодильних плит та повне шоткретування печі. Також відновлено вогнетривку футеровку та відремонтовані всі механізми.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page