top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

"Запоріжсталь" вводить у роботу ще одну доменну піч

Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" уперше за час повномасштабного вторгнення Росії на територію України виводить із вимушеної гарячої консервації доменну піч (ДП) № 2 і тепер доменний цех працюватиме трьома домнами.


"З березня минулого року ДП №2 перебувала в режимі гарячої консервації. Запуску домни передувала ґрунтовна робота із забезпечення виробництва достатніми обсягами сировини.


Сьогодні ми маємо таке рішення, яке дасть змогу збільшити виробництво, а разом із цим збільшити і відрахування до державних бюджетів, і залучення валютної виручки в національну економіку", - переконаний генеральний директор "Запоріжсталі" Роман Слободянюк, якого цитує пресслужба.


При цьому нагадується, що у квітні 2022 року після періоду гарячої консервації виробничих потужностей "Запоріжсталь" ввела в роботу дві доменні печі - №3 і №4. У період вимушеної гарячої консервації ДП-2 фахівцями доменного цеху та інжинірингових служб "Запоріжсталі" виконано комплексне дослідження, технічне обслуговування та ремонт основних вузлів доменної печі.


Зокрема, виконано глибоку ревізію механічного та електричного обладнання домни та її повітронагрівачів, проведено технічне обстеження та випробування газоочисного обладнання домни, щоб забезпечити надійність роботи агрегату згідно з чинним природоохоронним законодавством. Наразі триває роздування ДП-2.


На планові виробничі потужності доменна піч вийде вже в першій декаді квітня. Комплексом у три доменні печі добова продуктивність доменного цеху "Запоріжсталі" зросте до 8000 тонн чавуну. Доменна піч №2 виведена на гарячу консервацію в березні 2022 року в рамках вимушеної зупинки підприємства у зв'язку із загостренням військових дій у регіоні.


Як повідомлялося, "Запоріжсталь" за 2 міс.-2023 знизила відвантаження прокату на 65,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року - до 174,2 тис. тонн, виплавка сталі за цей період знизилася на 67,4% - до 209,2 тис. тонн, чавуну - на 61,5%, до 291,6 тис. тонн. "Запоріжсталь" у 2022 році знизив випуск прокату на 60,4% порівняно з 2021 роком - до 1 млн 304,3 тис. тонн, сталі на 61,7% - до 1 млн 491,3 тис. тонн, чавуну - на 54,3%, до 2 млн 9,9 тис. тонн.


"Запоріжсталь" - одне з найбільших промислових підприємств України, продукція якого користується широким попитом у споживачів як на внутрішньому ринку, так і в багатьох країнах світу.


Спеціалізація комбінату - високоякісний сталевий г/к рулон, г/к лист, холоднокатаний лист, х/к рулон з вуглецевих і низьколегованих сталей, а також сталева стрічка, чорна жерсть, гнутий профіль.


Основними споживачами продукції є виробники зварних труб, підприємства автомобільного, транспортного, сільськогосподарського машинобудування, виробники виробів побутової техніки.


"Запоріжсталь" перебуває в процесі інтеграції в групу "Метінвест", основними акціонерами якої є ПрАТ "Систем Кепітал Менеджмент" (71,24%) і група компаній "Смарт-холдинг" (23,76%). ТОВ "Метінвест Холдинг" - керуюча компанія групи "Метінвест".

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page