top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Запаси металів на LME скоротилися на 70% через зниження виробництва

Водночас попит на основні метали зростає в міру відновлення світової економіки після спаду через пандемію

Запаси основних металів, що торгуються на Лондонській біржі металів (LME), зменшилися на 70% за останній рік на тлі зниження виробництва європейськими металургами. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Через зростання цін на електроенергію запаси алюмінію, міді, нікелю та цинку знижуються. Водночас попит на метали зростає в міру відновлення світової економіки після спаду, спричиненого пандемією коронавірусу.

Так, запаси цинку на складах, що відстежуються LME, з початку квітня впали на 60 тис. т, до дворічного мінімуму – 45 тис. т. Ціна на цинк раніше підскочила на 2,8%, до $4,4 тис./т, що є рекордним значенням за 16 років.

«Поточні ціни на електроенергію можуть спричинити нові обмеження виробництва, причому для цинку такі рішення прийматимуться швидше, ніж для алюмінію, у короткостроковій перспективі», – зазначив Маріус ван Стратен, аналітик Morgan Stanley.

Зниження випуску цинку та алюмінію за останні два місяці фіксується на збиткових заводах Glencore, Trafigura, Norsk Hydro та інших компаній. Щоб компенсувати скорочення пропозиції, виробники продають клієнтам метали з резервів.

«Запаси металів, які ще не надійшли до системи, а перебувають на суміжних складах, впали в лютому, за винятком міді. Запаси алюмінію скоротилися на 29% выдносно січня – до 218 тис. т, а цинку – на 28% – до 15 тис. т», – каже Колін Хемілтон, аналітик BMO Capital Markets.

Ще одним фактором зниження виробництва є побоювання перебоїв постачання міді та нікелю з Росії на тлі санкцій ЄС.

Аналітики Goldman Sachs очікують, що цього року попит на мідь перевищить пропозицію на 375 тис. т. На тлі цього до грудня може статися повне виснаження запасів, що відстежуються.

«Ми вважаємо, що інвестори надто спокійно ставляться до ризиків щодо постачання російської міді, оскільки ці ризики не настільки гострі та термінові, як у випадку із зерновими чи енергоносіями», – прокоментував Нік Сноудон аналітик Goldman.

Нагадаємо, раніше Лондонська біржа металів встановила заборону на розміщення на складах міді та алюмінію з Росії. Це стосується всіх поставок зазначених кольорових металів з Росії, які були здійснені після 25 березня.

До цього біржа не планувала вчиняти жодних дій, що виходять за межі санкцій щодо Росії, у тому числі запроваджувати обмеження на обіг російського металу на біржі.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page