top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Заводи OSTCHEM у I кварталі виготовили 520,6 тис. т міндобрив

Лідером за виробництвом є аміачна селітра – 246 тис. т


Азотний холдинг OSTCHEM (входить у Group DF) за підсумками першого кварталу 2024 року збільшив виробництво мінеральних добрив на 1% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 520, 6 тис. т.


Черкаський «Азот» у січні-березні поточного року виготовив 404,3 тис. т, а «Рівнеазот» – 128 тис. т.


Структура виробництва залишається досить стабільною. Лідером є аміачна селітра – у першому кварталі поточного року виготовлено 246 тис. т цієї продукції. Друге місце посідає КАС – у січні-березні вироблено 123,8 тис. т, третє – карбамід (123,5 тис. т).

У першому кварталі порівняно з аналогічним періодом 2023-го дещо зріс обсяг виробництва ІАС, склавши 15,8 тис. т. У січні-березні також було вироблено 9,08 тис. т аміаку.


Як зауважують в компанії, OSTCHEM котрий рік поспіль забезпечує стовідсоткове виконання зобов’язань у період весняної посівної. Проте у 2024 році посилився негативний галузевий тренд – імпорт добрив значно перевищив вітчизняне виробництво.


За словами Олега Арестархов, керівника департаменту корпоративних комунікацій Group DF, якщо порівняти виробничі результати OSTCHEM за 1 квартал 2024 року з аналогічним періодом минулого року, то зростання виробництва вже фактично зупинилося.


«Причина: український ринок завалений імпортними добривами. У першому кварталі 2024 року імпорт становив 701,2 тис. т, на 35% перевищивши вітчизняне виробництво. Імпорт продовжує вбивати вітчизняне виробництво, вже чотири виробники добрив зупинено – це ОПЗ, «Дніпроазот», «Рівнеазот» та «Сумихімпром», – підкреслив Арестархов.

Українські виробники продовжують втрачати позиції на українському ринку у більшості сегментів добрив, крім КАС. У першу чергу це стосується карбаміду. Як зауважив Олег Арестрахов, у першому кварталі поточного року Україна виробила 123,5 тис. т цієї продукції, а імпорт у зазначений період становив 181 тис. т.


«88% всього імпортного карбаміду було завезено з Азербайджану та Туркменістану – держав, дружніх до РФ. Свої позиції, як найсильнішого імпортера добрив в Україну, сьогодні також нарощує Польща. Польща сьогодні завалена дешевими російськими та білоруськими добривами, вони не потрапили під санкції ЄС. Весь надлишок добрив із польського ринку вони перенаправляють в Україну», – пояснив керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF.

У 2023 році Польща імпортувала на свою територію 1,016 млн т карбаміду, 34% від цього обсягу склала продукція із РФ (345 тис. т), зазначають у компанії. Водночас на українському ринку Польща в першому кварталі 2024 року вже стала безумовним лідером серед імпортерів за такими видами добрив, як аміачна селітра, нітрат сульфату амонію, КАС, NPK.


Представник Group DF підкреслив нагальну потребу практичних кроків щодо зменшення імпорту та реального захисту українського виробника добрив. Він наголосив, що Спілка хіміків України адресувала уряду конкретні пропозиції, які можуть захистити вітчизняний ринок та дозволять уникнути падіння хімічної галузі у 2024 році.


Нагадаємо, що заводи OSTCHEM у 2023 році збільшили виробництво міндобрив на 19,5% р./р. Черкаський «Азот» за минулий рік виробив 1,56 млн т мінеральних добрив, що на 39,6% більше р./р., а «Рівнеазот» – 528 тис. т (-10,8% р./р.).


OSTCHEM – азотний холдинг Group DF, який об’єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього входить «Рівнеазот», Черкаський «Азот», а також «Сєвєродонецький «Азот» та «Стирол» (не працюють і перебувають на окупованих територіях).

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page