top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Гірничовидобувні компанії Австралії прагнуть збільшити експорт руди до Індії

У 2021-му Індія імпортувала 411 тис. т австралійської руди

Австралійські гірничодобувні компанії BHP і Fortescue, а також британсько-австралійська Rio Tinto прагнуть збільшити експорт залізної руди Індії. Про це повідомляє Argus Media.

Наразі в Індії із державним візитом знаходиться прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе, до нього приєдналися міністр ресурсів Мадлен Кінг та три найбільші австралійські компанії.

Гірничовидобувні гіганти вже намагалися збільшити продажі залізної руди до Індії, яка вважається основним потужним ринком для, що матиме розвиток. Проте вони зіштовхнулися із сильною конкуренцією як з боку внутрішніх постачань, так і постачань з інших регіонів.

Відповідно до даних Австралійського бюро статистики, у 2022 році країна не постачала залізної руди до Індії. У 2021-му експорт сировини склав 411 тис. т, пік припадав на 2018-й – 9,43 млн т.

Водночас Австралія є великим постачальником коксівного вугілля до Індії. Внутрішні ресурси останньої – невеликі. Oкрім того, країна має менше альтернатив на глобальному ринку. У 2022 році обсяг постачань австралійського коксівного вугілля до Індії склав 45,53 млн т, у 2021-му – рекордні 54,25 млн т.

Збільшення постачання залізної руди на індійський ринок дало б Австралії можливість зменшити залежність від Китаю, на який у 2022 році припало 84,4% австралійського експорту цієї сировини та 81,6% – за останнє десятиліття. Окрім того, КНР шукає альтернативні джерела для постачань руди, зокрема через інвестиції в Африку.

Нагадаємо, що Австралія у грудні минулого року наростила експорт залізної руди на 6,2% у порівнянні з попереднім місяцем – до 81,5 млн т. Цьому результату сприяло те, що в грудні експорт сировини з ключових портів регіону Пілбара – Порт-Хедленд і Дампір – сягнув найвищого рівня за 2022 рік.

Goldman Sachs прогнозує, що в другому кварталі 2023 року на фоні дефіциту пропозиції ціна на залізну руду становитиме в середньому $150 за тонну. Очікується, що сезонне підвищення виробництва сталі в Китаї в березні-квітні поточного року збігатиметься з короткостроковим скороченням пропозиції. Це призведе до дефіциту руди на ринку в 35 млн т у другому кварталі.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Киргизстан планує продовжити заборону на експорт брухту

Профільне міністерство винесло на обговорення відповідний проєкт постанови Міністерство економіки й торгівлі Киргизстану винесло на громадське обговорення проєкт постанови, який має на меті тимчасово

Споживання металопродукції в Україні за січень-травень впало на 3,6% р./р.

За 5 місяців внутрішній ринок країни спожив 1,36 млн т прокату та напівфабрикатів Україна за підсумками січня-травня 2024 року скоротила споживання металопродукції (прокат та напівфабрикати) на 3,6% у

BMI очікує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на 1,2% р./р.

Погіршення глобальних промислових та економічних перспектив негативно позначиться на виробництві сталі у світі Аналітичне агентство BMI прогнозує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на

Comentários


bottom of page