top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Глобальні ланцюжки поставок відновляться не раніше 2023 року – S&P Global

Агресія РФ проти України багато в чому змінила архітектуру світової торгівлі

Через агресію РФ проти України частково порушилася вся система світової торгівлі. Свою роль відіграли й колосальні за масштабом санкції щодо Росії. Таким чином, відновлення ланцюжків постачання не очікується раніше 2023 року.

Про це йдеться у звіті “Global PMI – special Russia-Ukraine war report” компанії S&P Global.

У короткостроковій та середньостроковій перспективі очікується значне скорочення російського експорту та імпорту. Тривалість та масштаби падіння будуть не нижчими, ніж після анексії Криму в 2014 році, коли експорт обвалився 40%, а відновлення від шоку тривало п’ять років. У довгостроковій перспективі російська економіка може зміцнити зв’язки України з материковим Китаєм, своїм найбільшим торговим партнером. Проте материковий Китай не зможе поглинути усі торгові наслідки, пов’язані із санкціями.

Очікується, що російська агресія зумовить сповільнення зростання світової торгівлі в реальному вираженні до 1,7% з 11,3% у 2021 році. Зростання фізичного обсягу знизиться до 0,5% із 6,8%.

Усі види транспортних перевезень значно зросли у 2021 році, натомість цього року зростання сповільниться у всіх сферах. Згідно з останньою моделлю, обсяг морських перевезень зріс на 4,5% у 2021 році, а прогноз на 2022 рік становить 1,9%. Перевезення наземним транспортом показали значне зростання на 13,6% у 2021 році, а на 2022 прогнозується спад на 3,3%. Авіаперевезення також покажуть спад у 2022 році (на 1,7%), після вражаючого (15,3%) зростання у 2021 році.

Тим часом вартість контейнерних перевезень різко зросла в порівнянні з періодом до пандемії COVID-19. У 2021 році спостерігалися рекордно високі фрахтові ставки, що сягли свого піку у вересні 2021 року – понад $11 тис. за 40-футовий контейнер (FEU) – згідно з індексом Freightos Baltic Global Container Index.

Зростання вартості контейнерних перевезень було частково пов’язане зі зростанням цін на пальне, а також:

  • глобальною нестачею контейнерів;

  • значною перевантаженістю багатьох морських портів, що продовжується, особливо в континентальному Китаї та США;

  • розширеними обмеженнями у багатьох частинах світу через COVID-19;

  • зростаючого глобального попиту в рамках відновлення після пандемії.

«Ми не бачимо істотного полегшення перевантажених ланцюжків поставок з Азії в короткостроковій перспективі, оскільки попит, як і раніше, високий у першій половині 2022 року, а в другій половині року поступово знижуватиметься. У Північній Америці ми також не очікуємо будь-яких помітних змін до кінця цього року, тому, найімовірніше, ми побачимо відновлення ланцюжка постачання не раніше 2023 року», – каже Якуб М. Квятковський, старший економіст GTAS Forecasting.

“Метінвест” на тлі блокування армією РФ морських торгових шляхів шукає нові логістичні шляхи та освоює нові продукти. Так, вже є перші спроби вибудувати логістику через порти Балтики та Румунії.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page