top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Глобальний попит на електроенергію у 2024 році зросте на 3,3%

У поточному році він збільшиться приблизно на 2%

Енергокриза, що триває, та економічний спад уповільнять зростання світового попиту на електроенергію у поточному році, проте він, імовірно, відновиться у 2024-му. Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (IEA).

У 2023 році глобальний темп зростання енергоспоживання зросте до приблизно 2% (2,3% – у 2022-му). Це також нижче середнього показника за п’ять років до пандемії, який становив 2,4%. Очікується, що у 2024-му цей показник збільшиться до 3,3% завдяки покращенню світових економічних перспектив.

У агентстві вважають, що очікуване зростання покриє відновлювана енергетика. Електроенергія з відновлюваних джерел до 2024-го вперше перевищить третину загального світового енергопостачання. Однак скоротилися обсяги генерації гідроенергетики, що пов’язано зі зміною клімату. Тож вирішальне значення матиме відповідне планування для ефективного використання гідроресурсів.

«У найближчі роки світова потреба в електроенергії значно зросте. Очікується, що глобальне зростання попиту до 2024 року приблизно в три рази перевищить поточне споживання електроенергії в Німеччині», – зазначив Кейсуке Садаморі, директор з енергетичних ринків і безпеки IEA.

Відновлювальна енергетика, що набирає силу, має допомогти скоротити глобальні викиди. Очікується, що збільшення їх обсягів Китаї та Індії компенсує падіння в інших країнах, де збільшується розгортання відновлюваних джерел енергії, а вугілля продовжують замінювати газом. За даними IEA, лише на ЄС припадає 40% загального скорочення викидів від виробництва електроенергії.

У першій половині 2023-го ЄС зафіксував зниження попиту на електроенергію на 6% р./р. Енергоємні галузі, включаючи сталеливарну, суттєво скоротили споживання у відповідь на високі ціни, обмежений вплив також мала відносно м’яка зима. Прогнозується, що попит на електроенергію в ЄС у поточному році впаде на 3%, у США – майже на 2%, у Китаї – зросте на 5,3%.

Нагадаємо, що у червні поточного року ціни на електроенергію в Європі суттєво зросли. Факторами, які спричинили це збільшення, стали особливості міксу генерації, коливання цін на газ та викиди вуглецю, а також обсягів виробництва відновлювальної енергії.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Киргизстан планує продовжити заборону на експорт брухту

Профільне міністерство винесло на обговорення відповідний проєкт постанови Міністерство економіки й торгівлі Киргизстану винесло на громадське обговорення проєкт постанови, який має на меті тимчасово

Споживання металопродукції в Україні за січень-травень впало на 3,6% р./р.

За 5 місяців внутрішній ринок країни спожив 1,36 млн т прокату та напівфабрикатів Україна за підсумками січня-травня 2024 року скоротила споживання металопродукції (прокат та напівфабрикати) на 3,6% у

BMI очікує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на 1,2% р./р.

Погіршення глобальних промислових та економічних перспектив негативно позначиться на виробництві сталі у світі Аналітичне агентство BMI прогнозує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на

Commentaires


bottom of page