top of page
Поиск
  • Фото автораELEGIN

Глобальний попит на електроенергію у 2024 році зросте на 3,3%

У поточному році він збільшиться приблизно на 2%

Енергокриза, що триває, та економічний спад уповільнять зростання світового попиту на електроенергію у поточному році, проте він, імовірно, відновиться у 2024-му. Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (IEA).

У 2023 році глобальний темп зростання енергоспоживання зросте до приблизно 2% (2,3% – у 2022-му). Це також нижче середнього показника за п’ять років до пандемії, який становив 2,4%. Очікується, що у 2024-му цей показник збільшиться до 3,3% завдяки покращенню світових економічних перспектив.

У агентстві вважають, що очікуване зростання покриє відновлювана енергетика. Електроенергія з відновлюваних джерел до 2024-го вперше перевищить третину загального світового енергопостачання. Однак скоротилися обсяги генерації гідроенергетики, що пов’язано зі зміною клімату. Тож вирішальне значення матиме відповідне планування для ефективного використання гідроресурсів.

«У найближчі роки світова потреба в електроенергії значно зросте. Очікується, що глобальне зростання попиту до 2024 року приблизно в три рази перевищить поточне споживання електроенергії в Німеччині», – зазначив Кейсуке Садаморі, директор з енергетичних ринків і безпеки IEA.

Відновлювальна енергетика, що набирає силу, має допомогти скоротити глобальні викиди. Очікується, що збільшення їх обсягів Китаї та Індії компенсує падіння в інших країнах, де збільшується розгортання відновлюваних джерел енергії, а вугілля продовжують замінювати газом. За даними IEA, лише на ЄС припадає 40% загального скорочення викидів від виробництва електроенергії.

У першій половині 2023-го ЄС зафіксував зниження попиту на електроенергію на 6% р./р. Енергоємні галузі, включаючи сталеливарну, суттєво скоротили споживання у відповідь на високі ціни, обмежений вплив також мала відносно м’яка зима. Прогнозується, що попит на електроенергію в ЄС у поточному році впаде на 3%, у США – майже на 2%, у Китаї – зросте на 5,3%.

Нагадаємо, що у червні поточного року ціни на електроенергію в Європі суттєво зросли. Факторами, які спричинили це збільшення, стали особливості міксу генерації, коливання цін на газ та викиди вуглецю, а також обсягів виробництва відновлювальної енергії.

0 просмотров

Недавние посты

Смотреть все

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters. Вони під

Такі показники очікуються на тлі розширення зарубіжних ринків Китайська Baosteel оголосила, що експорт сталі компанії у 2023 році, імовірно, перевищить 5 млн т. Про це повідомляє SteelOrbis. Такі пока

Іспанська Celsa підняла ціни у Європі на всю свою продукцію на €30/т Іспанський виробник сортового прокату Celsa підвищує ціни в Європі на всю свою продукцію на €30/т через високі витрати на переробку

bottom of page