top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Глобальний експорт залізної руди в І півріччі зріс на 5% р./р.

Основним експортером сировини є Австралія – 427 млн т


Глобальний експорт залізної руди за підсумками січня-червня 2024 року зріс на 5% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 751 млн т. Про це свідчать дані BigMint.


Провідним експортером сировини є Австралія – 427 млн т (+2% р./р.). Обсяги відвантажень австралійських видобувних компаній дещо відновились у другому кварталі після падіння у січні-березні на 1% р./р. Тоді на поставки вплинули несприятливі погодні умови, технічні обслуговування, закриття портів Rio Tinto Dampier і Walcott через циклон Olga та збої в навантаженні в Порт-Хедленді.

Бразилія за 6 місяців експортувала 181 млн т ЗРС, що на 6% більше у порівнянні з січнем-червнем 2023-го. Цьому сприяло збільшення завантаження потужностей компанії Vale та CSN. Водночас у першому кварталі темпи зростання експорту були вищими – 12% р./р.


Південна Африка за період збільшила відвантаження руди на 3% р./р. – до 30 млн т, Канада – на 10% р./р., до 27 млн т, Індія – на 20% р./р., до 26 млн т, Україна – на 100% р./р., до 17 млн т.


Український експорт відзначається значним зростанням на фоні низької бази порівняння, а також нарощування вітчизняними компаніями експорту сировини завдяки відкриттю морського експортного коридору.


Основним імпортером ЗРС за січень-червень 2024 року є Китай – збільшення на понад 6% р./р., до 615 млн т. Японія, і Південна Корея спостерігали зниження імпорту на понад 2% і 5% відповідно.


Попри зростання поставок у I півріччі, до кінця 2024 року обсяги експорту ЗРС можуть залишитися незмінними порівняно з 2023-м, оскільки багато китайських провінцій розробляють плани обмеження виробництва сталі, а також через дуже великі портові запаси. Водночас очікується, що попит з боку Південно-Східної Азії залишатиметься високим.


Нагадаємо, глобальне виробництво сталі за підсумками січня-травня 2024 року скоротилось на 0,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 793,2 млн т. В регіоні СНД+Україна показник зріс на 0,1% р./р. – до 36,7 млн т. Зокрема, Україна за 5 місяців збільшила виплавку сталі на 31,2% р./р. – до 3,14 млн т.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page